Тайвань зіштовхнувся з найбільшим спалахом COVID-19 з початку пандемії — CNN

Поділитися
Раніше острів був прикладом успіху у стримуванні поширення вірусу.

Демократичний острів біля узбережжя Китаю - Тайвань, який був фактично зразком успіху в боротьбі з пандемією COVID-19, наразі змушений запроваджувати жорсткі карантинні обмеження на тлі найбільшого спалаху коронавірусу з початку пандемії минулого року, пише CNN.

У понеділок острів повідомив про 335 нових випадків хвороби, для Тайваню -  це рекордний добовий показник. За даними Центрів з контролю за захворюваннями Тайваню, 155 із 158 випадків у столиці були пов’язані з «чайними будинками» острова.

Влада Тайваню в суботу запровадила нові обмеження, зокрема жорсткі заходи соціального дистанціювання, закривши бари, клуби та тренажерні зали, а також обмеживши зібрання людей в приміщеннях. У Тайбеї люди повинні носити маски на відкритому повітрі – на порушників чекає штраф від 3 тисяч до 15 тисяч нових тайваньських доларів (від 107 до 535 доларів США).

Усі школи та дитячі садки будуть зачинені на два тижні, починаючи з вівторка.

Ці заходи стали реакцією на «зростання рівня поширення інфекції, про що свідчать випадки невідомих джерел зараження, а також кластерні інфекції в містах Тайбей та Новий Тайбей», - йдеться у повідомленні Центру контролю за захворюваннями в Тайвані.

Лідер самоврядного острова Цай Інг-Вень закликає жителів дотримуватися вказівок, щоб не наражати один одного на небезпеку.

Минулого тижня міністр охорони здоров'я та соціального забезпечення Чень Ши-чун заявив, що острів перебуває у «важкому стані».

Згідно з повідомленнями місцевих ЗМІ, спалах був вперше виявлений серед пілотів літаків, але з тих пір випадки хвороби були зафіксовані і серед місцевого населення. Зараз Тайвань повідомляє про низку кластерних спалахів коронавірусу.

Різке зростання кількості випадків хвороби викликало тривогу на Тайвані, що змусило багатьох почати вакцинуватися. При цьому, через зростання попиту на щеплення запаси вакцини на острові можуть закінчитися, попереджають місцеві органи охорони здоров’я.   

Наразі Тайвань має один із найнижчих показників вакцинації у світі, де щеплення отримав приблизно 1% від усього 23-мільйонного населення, згідно із даними, зібраними CNN.

На сьогодні вакцинацію за державною програмою можуть отримати люди похилого віку, медичний персонал та інші працівники служб надзвичайних ситуацій або групи високого ризику, а також дипломати, поліція та медичні працівники.

Поточний спалах COVID-19 на Тайвані відносно невеликий порівняно з іншими частинами світу, але це є «незнайомою територією» для острова, який до цього часу уникав масштабного поширення хвороби.

Тайвань повідомив про 2017 підтверджених випадків захворювання та 12 смертей із початку пандемії.

Острів був фактично зразком для наслідування у боротьбі з пандемією, а Bloomberg поставив Тайвань на п’яте місце в рейтингу стійкості до COVID. Австралійський Інститут Лоу поставив Тайвань у рейтингу боротьби з пандемією на третє місце, після Бутану та Нової Зеландії.

Минулого року острів «протримався» більше 250 днів без фіксації жодних локальних випадків хвороби.

Успіх Тайваню значною мірою спостерігався завдяки жорстким правилам, згідно з якими з березня минулого року майже всім громадянам інших країн було заборонено в'їзд на острів.

Зараз Тайвань також вимагає карантинної самоізоляції для всіх мандрівників.

Минулого тижня міністр охорони здоров'я та соціального забезпечення острова заявив, що Тайвань буде вимагати самоізоляції для всіх пілотів, що працюють на тайванському авіаперевізнику China Airlines на тлі спалаху COVID-19 серед екіпажу літаків та працівників готелів.

Вперше спалах коронавірусу у китайському місті Вухань був зафіксований 12 грудня 2019 року. Першими про випадки захворювання за межами Китаю заявили влади Японії, Таїланду та Південної Кореї. 30 січня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила міжнародну надзвичайну ситуацію через коронавірус, а вже 11 березня - пандемію.

Яким буде світ після пандемії, які загрози коронавірус несе для майбутнього людства, читайте у статті архімандрита Кирила Говоруна «Життя після SARS-CoV-2: Середньовіччя чи Ренесанс?» в ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі