Тайвань підписав інвестиційну угоду з Канадою: острів шукає підтримки країн Заходу на тлі тиску з боку Китаю

Поділитися
Тайбей намагається укласти більше торговельних угод із західними країнами.

Тайвань і Канада підписали двосторонню інвестиційну угоду, що сприяє зусиллям уряду острова зі зміцнення бізнес-зв'язків з демократичними партнерами-однодумцями. Про це повідомляє Reuters.

Тайвань шукає більшої дипломатичної підтримки з боку великих західних демократій, таких як Канада, оскільки зіштовхнувся зі зростанням військового та політичного тиску з боку Китаю, який вважає острів своєю територією. Як наслідок, Тайвань прагне укласти більше торговельних угод із західними країнами.

Угода про заохочення та захист іноземних інвестицій є частиною плану Канади щодо розширення торгівлі та впливу в Індо-Тихоокеанському регіоні.

Тайвань заявив, що угода, переговори щодо якої сторони завершили в жовтні, є віхою "великого історичного значення".

"У майбутньому тайвансько-канадська інвестиційна угода сприятиме подальшому зміцненню зв'язків і стійкості ланцюга поставок", - заявив представник Тайваню в Канаді Гаррі Ценг, який виступив на церемонії підписання угоди.

Канаду представляв її головний дипломат на острові Джим Нікель.

Канадський торговий офіс у Тайбеї назвав підписання угоди "великим днем" для Оттави і Тайваню.

"Ця угода додасть більшої передбачуваності діловим відносинам між Канадою і Тайванем та сприятиме взаємному процвітанню наших двох економік", - йдеться в повідомленні на сторінці офісу у Facebook.

Тайвань висловив сподівання, що угода допоможе Тайбею приєднатися до пакту про вільну торгівлю в Тихоокеанському регіоні - Всеосяжної і прогресивної угоди про Транстихоокеанське партнерство (CPTPP).

Наступного року Канада головуватиме в CPTPP на ротаційній основі, і Китай також подав заявку на приєднання до угоди.

Тайванський офіс торговельних переговорів заявив, що зміст інвестиційної угоди передбачає високі стандарти в таких питаннях, як захист навколишнього середовища та цілі управління.

"Це допоможе країнам-учасницям CPTPP визнати, що ми дотримуємося високих стандартів торгівлі", - додали в офісі.

Тайвань наголошує, що підтримує прозорість і верховенство права у власній економіці та у веденні бізнесу з іншими країнами.

Китай розглядає Тайвань як власну територію і не виключає можливості “возз'єднання за допомогою військової сили. Пекін має напружені відносини з Оттавою. Канада, як і більшість країн, не встановлювала офіційні дипломатичні зв'язки з островом, але обидві сторони мають представництва в столицях одна одної.

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі