Король Таїланду Маха Ваджиралонгкорн підписав закон, який дозволяє у країні укладати одностатеві шлюби, передає France 24. Це перша країна у Південно-Східній Азії, де легалізували одруження одностатевих пар.
Вказано, що тайські активісти понад 10 років вимагали узаконити подібні шлюби, однак їхня діяльність сповільнювалась через політичні потрясіння. Парламент Таїланду ухвалив закон у червні цього року. Документ набуде чинності через 120 днів, а перші весілля очікують вже у січні.
Активісти назвали підписання закону «монументальним кроком» та привітали легалізацію одностатевих шлюбів. Загалом, в Азії Таїланд став третьою після Тайваню і Непалу країною, де одностатеві пари можуть одружитися.
У законі про шлюб використовуються гендерно-нейтральні терміни замість «чоловіки», «жінки», «чоловіки» і «дружини». Документ також дозволяє одностатевим парам усиновлювати дітей та ставати спадкоємцями.
Офіційне схвалення закону королем стало кульмінацією багаторічної кампанії і невдалих спроб ухвалення подібних документів. Закон провів через парламент тодішній прем’єр-міністр Сретта Тавісін, який активно підтримував ЛГБТ-спільноту.
У січні цього року Естонія стала першою колишньою радянською країною, яка легалізувала одностатеві шлюби. Такі пари в країні можуть одружуватися з нового року.
Що стосується України, то у Верховній Раді ще у березні 2023 року зареєстрували законопроєкт про цивільні партнерства. Тоді проти нього одразу виступила ПЦУ, назвавши його «антиприродним». Натомість Міноборони та Міністерство юстиції, які спочатку виступили проти такої ініціативи, згодом все ж підтримали законопроєкт.
З чого стартує і куди зрештою може привести державна думка щодо питання одностатевих шлюбів? Відповіді у статті «Законопроєкт №9103: шлюб незареєстрованих партнерів» шукав директор «Інституту міста» Олександр Сергієнко.