Міноборони та Мін'юст підтримали законопроєкт про цивільні партнерства. Що це означає?

Поділитися
Міноборони та Мін'юст підтримали законопроєкт про цивільні партнерства. Що це означає? © unsplash/norbuw
Раніше саме негативні висновки цих відомств блокували подальше просування законопроєкту у ВР.

Міноборони та Міністерство юстиції України змінили свої позиції та підтримали законопроєкт №9103 про цивільні партнерства. Про це повідомила ініціаторка документа народна депутатка Інна Совсун.

«Міноборони змінило позицію й підтримало законопроєкт про реєстровані партнерства. Але це ще не все. Міністерство юстиції, яке мало розробити альтернативний законопроєкт про партнерства, також змінило позицію. Тепер воно готове підтримати мій законопроєкт №9103 і готує до нього правки до другого читання», – написала Совсун у Facebook.

За її словами, тепер ініціатива виключно за Верховною Радою. Остання, як зазначила Совсун, має підтримати законопроєкт у першому читанні, тим самим дати можливість Міністерству юстиції внести свої правки до читання до другого читання. Депутатка пояснила, що до цього моменту подальше просування законопроєкту у ВР блокували саме негативні висновки Міноборони та Мін’юсту.

«Як сказав Мін'юст, якщо ухвалити законопроєкт №9103, Україна виконає свої зобов'язання по статті 8 Конвенції про права людини. І зникнуть підстави подавати позови до Європейського суду з прав людини проти України через дискримінацію», – пояснила Совсун.

За її словами, Мін’юст оцінює законопроєкт як перший прогресивний крок до конструктивного діалогу з суспільством. Метою документа є створення правового механізму захисту прав людини та її основоположних свобод.

У квітні 2023 року Міноборони заявило, що не підтримує законопроєкт №9103 «Про інститут реєстрованих партнерств» про запровадження в Україні цивільних партнерств, які могли б укладати як одностатеві, так і різностатеві пари. Олексій Резніков, який на той момент очолював відомство, вважав, що законопроєкт «прирівнює реєстроване партнерство до шлюбу», всупереч Конституції України, за якою шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка.

Нагадаємо, у липні минулого року петиція на сайті президента України про легалізацію одностатевих шлюбів рекордно швидко набрала 25 тисяч підписів. Володимир Зеленський відреагував на це, заявивши, до цього питання можна буде повернутися після війни. Річ у тому, що для цього треба вносити зміни до Конституції, а це неможливо під час воєнного стану, тому президент запропонував саме ідею цивільних партнерств. У KyivPride позитивно оцінили запропоновану президентом альтернативу.

Законопроєкт №9103 зареєструвала народна депутатка Інна Совсун. Проти нього виступила ПЦУ, назвавши його «антиприродним».

З чого стартує і куди зрештою може привести державна думка щодо питання одностатевих шлюбів? Відповіді у статті «Законопроєкт №9103: шлюб незареєстрованих партнерів» шукав директор «Інституту міста» Олександр Сергієнко.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі