В ООН повідомили, які змінилися ціни на світових ринках з початку війни в Україні

Поділитися
В ООН повідомили, які змінилися ціни на світових ринках з початку війни в Україні © kapital.kz
Цінопад триває вже 12 місяців.

Світові ціни впали на п'яту частину, порівняно з минулим роком, коли ціни злетіли до місячного рекордного максимуму після того, як Росія вторглася в Україну, свідчать дані ООН, опубліковані у п'ятницю.

Продовольча та сільськогосподарська організація заявила, що ціни впали на 20,5% з березня минулого року після 12-го щомісячного падіння поспіль.

ФАО заявила, що падіння базових цін було «викликане зниженням світових котирувань на зернові та рослинні олії».

Агентство ООН додало: «Падінню сприяло поєднання рясних поставок, зниженого попиту на імпорт та продовження Чорноморської зернової ініціативи», інформує АFP.

Угода, укладена Туреччиною та ООН, дозволяє Україні — одному з найбільших світових виробників зерна експортувати зерно через безпечний коридор у Чорному морі.

Індекс ФАО в середньому становив 126,9 пункту, що на 2,1% менше, ніж наприкінці лютого, і на 20,5% менше, ніж у березні 2022 року.

Падінню сприяло зниження світових цін на пшеницю на 7,1 відсотка, зокрема, через високу врожайність в Австралії та поліпшення умов посівів у країнах ЄС, а також через високі постачання з Росії та експорт з України з портів Чорного моря, що триває.

За даними ФАО, рекордний урожай у Бразилії також спричинив падіння світових цін на кукурудзу на 4,6 відсотка.

Головний економіст ФАО Максимо Тореро сказав, однак, що ціни залишаються «дуже високими і продовжують зростати на внутрішніх ринках, створюючи додаткові проблеми для продовольчої безпеки… особливо в країнах, що розвиваються, і є нетто-імпортерами продовольства», які додатково борються зі слабкими валютами.

Як повідомлялося, серед фермерів центральної та східної Європи зростає обурення через рясний імпорт дешевого українського зерна, звільненого від мит до червня 2024 року, що завдало шкоди місцевим виробникам у плані цін та обсягів продажу.

Крім того, цього тижня міністр сільського господарства Польщі Генрік Ковальчик подав у відставку. через українське зерно.

Незважаючи на світове зростання цін на пшеницю і продовольчі ризики для цілого ряду країн, половина українського зерна, яке так важко вивозиться з країни, експортується з неймовірним дисконтом у 40%. Чому так склалося, пояснює Юлія Самаєва у статті «Як вийшло, що у нас найдешевша пшениця у світі».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі