Міністр сільського господарства Польщі подав у відставку через українське зерно в день візиту Зеленського

Поділитися
Міністр сільського господарства Польщі подав у відставку через українське зерно в день візиту Зеленського
Польські фермери тривалий час бунтують через осідання в країні дешевшого українського збіжжя, яке мало б йти в треті країни.

Міністр сільського господарства Польщі Генрік Ковальчик у середу 5 квітня, подав у відставку після невдалих спроб урегулювати кризу з надлишком українського зерна на польському ринку, який спровокував акції протесту польських фермерів, пише RMF.24.

«Я подав у відставку з посади міністра сільського господарства та розвитку сільських територій, бачачи, що основні вимоги фермерів не будуть виконані Європейською Комісією»,  - заявив  Ковальчик на пресконференції.

Він додав, що Єврокомісія опублікувала проект продовження безмитного імпорту зернових з України ще на рік, який діятиме з червня цього року до 5 червня 2024 року.

Як зазначають польські ЗМІ, Генрик Ковальчик не впорався з кризою, пов'язаною з тим, що українське зерно, яке транзитом через Польщу мало б імпортуватись у інші країни, осідає в країні та створює дисбаланс на ринку.

Польські фермери тривалий час виступали із протестами, блокували  пункти пропуску на українському кордоні та вимагали реакції Міністерства сільського господарства та розвитку. Польський уряд під тиском навіть затвердив програму держсубсидій для фермерів, які зазнали труднощів через ситуацію, що склалась на ринку.

На початку березня Україна та Польща домовилися про нові правила транзиту українського зерна через Польщу, які б мали мінімізувати вплив дешевшого українського зерна на ринок Польщі.

Однак напередодні польські фермери порушили домовленості з урядом та знову оголосили акції протесту у кількох польських містах, вимагаючи рішучіших заходів для подолання кризи та відставки міністра.

Водночас польські медіа наголошують, що відставка Ковальчика не вирішить проблему фермерів. Водночас зазначають, що він міг навмисно заявити про відставку на фоні візиту до Варшави президента України Володимира Зеленського.

Про те, що половина українського зерна, яке так важко вивозити з країни, експортується із неймовірним дисконтом у 40%, хлібороби на межі виживання, зернотрейдери багатіють, а держава самоусунулася від проблеми Юлія Самаєва розповідала у матеріалі «Як вийшло, що у нас найдешевша пшениця у світі».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі