Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив про плани Альянсу щодо довгострокової присутності на східному фланзі, передає «Інтерфакс-Україна». Він також розповів, коли це питання планують обговорити у Північноатлантичному Альянсі.
«Ми продовжуємо посилювати східний фланг кораблями, літаками, військами. У разі потреби ми готові швидко здійснити подальше посилення… Ми також оцінюємо можливість більш тривалої присутності сил на східному фланзі НАТО. Йдеться про бойові групи у Румунії, а також на південному сході альянсу», – заявив Столтенберг.
За словами генсекретаря НАТО, цю тему детально обговорюватимуть наступного тижня під час зустрічі міністрів оборони країн Північноатлантичного Альянсу.
Раніше Єнс Столтенберг звернувся до Росії з пропозицією про проведення нових переговорів для обговорення України.
Нагадаємо, 26 січня державний секретар Ентоні Блінкен заявив, що США у відповідь на пропозиції Росії щодо безпеки передали їй свою оцінку цих пропозицій. Потім про готовність відповіді НАТО повідомив генсек Альянсу Єнс Столтенберг.
19 січня заступник глави МЗС Росії Сергій Рябков заявив, що замість отримання від НАТО гарантій нерозширення на схід, яких вимагала Москва під час переговорів із Заходом, РФ може погодитись на юридичне зобов'язання США не голосувати за вступ України до Альянсу. Він також зазначив, що Захід має відмовитись від підсумків Бухарестського саміту 2008 року. Тоді Україні та Грузії пообіцяли вступ до НАТО.
Чи готові американці та європейці пожертвувати Україною заради покращення відносин із Росією? Наскільки важливо для них підтримати Україну? Чи згодні вони надіслати війська на захист нашої країни у разі нового російського вторгнення? Чи бажають бачити Україну в ЄС та НАТО? Відповіді на ці та інші питання дало велике соціологічне дослідження, проведене в США, Канаді, Великій Британії, Німеччині, Франції, Польщі. Його результати аналізує Тетяна Силіна у статті «Чи готовий Захід захищати Україну від Путіна? Що кажуть у шести провідних країнах».