Про це, як повідомляє Radio Free Europe Radio Liberty, сказав генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.
За його словами, Британія залишиться "сильним і вірним союзником", попри те, що країна "відкрила новий розділ у відносинах з ЄС". При цьому він підтвердив, що Альянс прагне до більш тісної співпраці з європейським об'єднанням у роботі над "збереженням стабільності і неспокійному світі".
22 червня, перш ніж британці пішли на референдум, Столтенберг застерігав, що "поділена Європа піде на користь лиш поширенню нестабільності і непередбачуваності".
Тим часом, видання The Independent писало, що Британія після референдуму може й не вийти з ЄС. Експерти припускають, що цей процес може затягнутися на два роки, а то й довше. І весь цей час Британія буде залишатися членом ЄС, хоч і не матиме права брати участь в ухваленні рішень. Але всі торговельні і політичні угоди будуть розповсюджуватися на неї впродовж двох років з моменту оповіщення Брюсселя про намір відмовитися від членства. При цьому сторони мають право продовжити цей період за домовленістю.
Нагадаємо, прихильники так званого Brexit перемогли у Великобританії за результатами референдуму про збереження членства країни в Євросоюзі. За вихід з ЄС проголосували 51,9% (17 410 742 громадян), тоді як за збереження членства 48,1%. (16 141 241 громадян).
Після появи попередніх результатів британський фунт впав до мінімуму за 30 років. Падіння британської валюти виявилося серйознішим, ніж під час кризи 2008 року.
Більше про Brexit, його причини і можливі наслідки для України читайте на DT.UA у спецпроекті"Brexit. Піти не попрощавшись".