Brexit змушує Путіна посміхатися – RFERL

Поділитися
Brexit змушує Путіна посміхатися – RFERL Путін не втручався в кампанію Brexit, але результат йому сподобається. © Сайт президента России
Лише божевільні конспірологи помітять "руку Кремля" у британському референдумі, але не помітити вигоду для Москви від нього теж важко.

Сьогодні той день, коли варто загадати, як сотні тисяч українців зібралися на 3 з прапорами Євросоюзу в руках. Буде не зайвим і зауважити, що потім сотня з них загинула за цінності, які представляє цей прапор, ставши фактично першими людьми в історії, які віддали свої життя за ідею Європи.

І варто також згадати, що українці досі борються і вмирають за цю ідею на полі бою в Донбасі. В той час, як британці проголосували за вихід з ЄС, українці помирають, щоб приєднатися до нього. Про це в своїй статті пише політичний оглядач Radio Free Europe Radio Liberty Браян Вітмор.

Попри те, що наслідки Brexit стосується Євросоюзу, який може розпастися, варто пам'ятати, що ідея Європи досі лишається дечим, "за що люди готові віддати життя". І це те, що режим Володимира Путіна вважає як тривожну загрозу для себе.

"Зараз лише найбільш дикі прихильники конспірологічних теорій побачать руку Москви у голосуванні щодо Brexit. Це була лише внутрішня справа Британії, яку підживлювали британські політичні процеси. Але Не варто плекати ілюзії, що Кремль не буде радіти. І не варто дурити себе, що результат референдуму не буде перемогою для Володимира Путіна і тієї політики, яку він представляє", - пише Вітмор.

Кремль вважає об'єднану Європу, яка пропонує прозоре врядування і модель інтеграції, засновану на консенсусі, загрозою для своєї автократичної і експансіоністської клептократії. І тому все, що вносить розкол між європейськими країнами, подобається путінській Москві. А тому Британія сьогодні дала Кремлю велику причину, щоб посміхатися.

Читайте також: Шотландія і Північна Ірландія хочуть залишитися в ЄС

Тим часом, видання The Economist писало, що Британія сама завдала собі безглуздий удар. Британію може охопити глибока рецесія. А менш стійка економіка означатиме, що робочих місць стане менше, суми податків скоротяться, а жорсткі заходи економії з'являться.

Нагадаємо, прихильники так званого Brexit перемогли у Великобританії за результатами референдуму про збереження членства країни в Євросоюзі. За вихід з ЄС проголосували 51,9% (17 410 742 громадян), тоді як за збереження членства 48,1%. (16 141 241 громадян).

Після появи попередніх результатів британський фунт впав до мінімуму за 30 років. Падіння британської валюти виявилося серйознішим, ніж під час кризи 2008 року.

Більше про Brexit, його причини і можливі наслідки для України читайте на DT.UA у спецпроекті"Brexit. Піти не попрощавшись".

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі