Прем'єр-міністр Шотландії Нікола Стерджен заявила, що її країна не бажає залишати Євросоюз, повідомляє The Telegraph .
"У той час як остаточні результати поки не оголошені, голосування вже показало, що жителі Шотландії бачать своє майбутнє як частини Європейського Союзу", – заявила вона.
Вона підкреслила, що шотландці вже висловилися за ЄС і висловилися однозначно.
Па наявними даними, 62% населення Шотландії висловилися за збереження членства в ЄС, 38% проголосували за вихід.
Як передає видання, екс-лідер шотландських націоналістів Алекс Салмонд уже закликав провести повторний референдум про незалежність Шотландії від Британії.
Також за те, щоб залишитися в ЄС висловилася Північна Ірландія. Проти виходу з ЄС проголосували 55,7%, за – 44,3%. У зв'язку з цим найбільша націоналістична партія Північної Ірландії "Шинн Фейн" заявила, що це є підставою для проведення референдуму про возз'єднання з Ірландією. На думку голови партії Деклана Кірні, результати референдуму позбавляють британський уряд права представляти інтереси Північної Ірландії в умовах, коли її жителі висловилися за членство в ЄС.
Нагадаємо, прихильники так званого Brexit перемогли у Великобританії за результатами референдуму про збереження членства країни в Євросоюзі. За вихід з ЄС проголосували 51,9% (17 410 742 громадян), тоді як за збереження членства 48,1%. (16 141 241 громадян).
Уряд Девіда Кемерона вже оголосив, що в разі перемоги прихильників Brexit навіть з мінімальним розривом Британія вийде зі складу Євросоюзу.
Раніше прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон назвав вихід Великобританії з Євросоюзу"актом економічного і політичного самоушкодження", який завдасть серйозної шкоди британським авіакомпаніям, виробникам автомобілів і фінансовим компаніям.
Так, після появи попередніх результатів британський фунт впав до мінімуму за 30 років. Падіння британської валюти виявилося серйознішим, ніж під час кризи 2008 року.
Більше про Brexit, його причини і можливі наслідки для України читайте на DT.UA у спецпроекті"Brexit. Піти не попрощавшись".