НАТО підтримує санкції проти Росії, введені за збройну агресію проти України та інші порушення норм міжнародного права, але не відмовляється від діалогу із Кремлем, заявив генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг.
"Весь Північноатлантичний Альянс підтримує те, що ми називаємо подвійним підходом. А саме: стримування та оборону, але одночасно й діалог. Оскільки Росія - наш сусід, вона нікуди не дінеться, тому ми прагнемо поліпшити наші відносини з Росією", - повідомив Столтенберг журналістам у Брюсселі в четвер, 7 червня.
Він нагадав, що Росія неодноразово порушувала норми міжнародного права і продовжує робити це, а також вказав на необхідність покарання Кремля.
"Санкції - це важливий механізм, тому що вони посилають чіткий сигнал Росії. Коли вона порушує міжнародні правила, коли вона порушує суверенітет і територіальну цілісність сусідньої держави, то в таких дій бувають наслідки. Саме з цієї причини міжнародне співтовариство реагує санкціями", - пояснив генсек НАТО додавши, що особисто підтримує такий підхід.
Столтенберг уточнив, що НАТО як організація не вводила санкцій проти Росії, але члени Альянсу робили це як самостійно, так і в рамках Євросоюзу.
"Члени НАТО вітають ці санкції, підтримують ці санкції, тому що за свої дії треба платити", - підсумував генсек Альянсу.
Нагадаємо, 21 грудня минулого року Європейський Союз продовжив санкції проти Росії ще на півроку – до 31 липня 2018 року. Підставою для продовження санкцій, як і в минулі роки, стало невиконання Росією Мінських угод про врегулювання конфлікту в Донбасі в повному обсязі.
Санкції проти Росії були вперше введені 31 липня 2014 року терміном на один рік у відповідь на дії РФ, які дестабілізували ситуацію в Україні. Обмежувальні заходи посилили у вересні 2014 року. У березні 2015 року тривалість санкцій пов'язали з повним виконанням Мінських угод, які мали бути виконані до кінця 2015-го.
Санкції проти Росії ввели Євросоюз, США, Канада, Австралія, Нова Зеландія, Норвегія, Швейцарія, Україна, Японія та інші держави,