США звинуватили КНДР у створенні трудових таборів у Росії та Китаї

Поділитися
США звинуватили КНДР у створенні трудових таборів у Росії та Китаї КНДР за валюту постачає рабів до Росії та Китаю © Новая Газета
Використовуючи рабський труд, північнокорейський отримує сотні мільйонів доларів в рік.

Державний секретар США Рекс Тіллерсон представив щорічну доповідь про торгівлю людьми, приділивши особливу увагу північнокорейським трудовим таборам.

Згідно з підрахунками Держдепартаменту, від 50 до 80 тисяч громадян КНДР працюють за кордоном, перш за все, в Росії та Китаї.

"Багато з них працюють по 20 годин на добу, а їхня зарплата йде владі КНДР. Режим у Пхеньяні отримує, таким чином, сотні мільйонів доларів на рік", – зазначив Тіллерсон.

У доповіді також сказано, що уряд Росії нещодавно продовжив двосторонні домовленості з Пхеньяном про створення північнокорейських трудових таборів на території РФ.

КНДР щорічно відправляє щороку приблизно 20 тисяч північнокорейських громадян для роботи в різних секторах, у тому числі на російському Далекому Сході. Крім того, ще близько 30 тисяч громадян КНДР офіційно зареєстровані в РФ, їх також примушують до праці.

"Уряд РФ розширив двосторонні угоди з КНДР, в рамках яких на російській території діяли трудові табори КНДР, і тисячі північнокорейських робітників примушували до праці ", – уточнив держсекретар.

Крім того, згідно з угодою 2016 року, РФ взяла на себе зобов'язання депортувати нелегальних мігрантів" в КНДР, в тому числі тих, хто отримав раніше статус політичного біженця.

"Влада КНДР заарештовує, позбавляє волі, примушує до праці, катує й іноді страчує жертв торгівлі людьми, які повертаються на батьківщину", – підкреслив Тіллерсон.

Як писала російська "Нова газета", на початку 2010 років тільки на Близькому Сході працювало близько 30 тисяч північнокорейських робітників. Більша частина їхнього заробітку вилучалася на користь уряду, решта забиралася в якості плати за житло, їжу і передплати на партійну пресу. Документи у них забирають, а сім'я завжди залишається в КНДР, щоб у робітників не було спокуси втекти. Робочим забороняють спілкуватися ким-небудь за межами табору, вони систематично зазнають побиття.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі