Вашингтон застосує положення раніше спрямованого тільки проти Росії Акту Магнітського для того, щоб покарати персональними санкціями високопосадовців, причетних до вбивства журналіста Джамаля Хашоггі, заявив державний секретар США Майк Помпео під час прес-конференції у вівторок у Вашингтоні, передає "Укрінформ".
"Адміністрація зараз вживає відповідних заходів, з урахуванням інформації, яку зараз мають Сполучені Штати", - сказав Помпео.
Держсекретар додав, що американській розвідці вдалося встановити "принаймні деяких відповідальних осіб, у тому числі в розвідувальних службах, при королівському дворі, у міністерстві закордонних справ та інших саудівських міністерствах", які могли бути причетні до загибелі Хашоггі.
На питання про те, які санкції очікують причетних до смерті Хашоггі Помпео назвав скасування віз та "інші обмеження".
"Ми також працюємо з Міністерством фінансів щодо можливого застосування санкцій згідно з Глобальним Актом Магнітського щодо цих осіб", - підкреслив держсекретар США.
Разом з тим Помпео заявив, що цими кроками США не обмежиться - принаймні, до тих пір, поки винні у вбивстві журналіста не зазнають покарання.
"Ми продовжимо розглядати додаткові можливості, щоб забезпечити відповідальність причетних осіб", - зазначив держсекретар США.
Перед цим президент Туреччини Реджеп Таїп Эрдоган заявив, що вбивство Хашоггі було навмисним, ретельно спланованим і політично мотивованим.
Журналіст видання The Washington Post Джамаль Хашоггі зник 2 жовтня, після того, як увійшов до будівлі консульства Саудівської Аравії в Стамбулі для отримання документів про розлучення. Саудівські дипломати стверджували, що Хашоггі залишив консульство після нетривалого перебування там. Однак, за даними турецької поліції, журналіст не виходив з консульства.
19 жовтня Ер-Ріяд визнав факт вбивства Джамаля Хашоггі в будівлі консульства в Стамбулі. Згідно з офіційною версією, журналіста вбили під час раптової бійки.
Турецька газета Sabah повідомляла про ідентифікацію групи з 15 осіб, які прилетіли до Туреччини з Саудівської Аравії в день зникнення Хашоггі і незабаром повернулися назад.
Також повідомлялося, що влада Туреччини має аудіо - і відеодокази того, що зниклого журналіста катували, а потім убили на території консульства.
За даними каналу Al Jazeera, Хашоггі ввели наркотик і розчленували безпосередньо в кабінеті консула.
Джамаль Хашоггі виїхав з Саудівської Аравії в США через півроку після того, як йому заборонили публікувати свої матеріали, і навіть писати в Twitter. Він неодноразово виступав з критикою політики королівського дому Аль-Сауда, проте стверджував, що не є опозиціонером до королівської сім'ї Саудівської Аравії.