Президент Туреччини Реджеп Таїп Эрдогна заяви л те, що вбивство саудівського журналіста Джамаля Хашоггі було навмисним, ретельно спланованим і політично вмотивованим.
The Guardian пише, що з промови Ердогана було зрозуміло те, що турецький президент не вважає, що кронпринц Саудівської Аравії Мохаммед бін Салман в цьому випадку не винен і хоче, щоб Туреччина провела кримінальне розслідування.
"У СБ Туреччини є докази того, що вбивство було запланованою справою. Туреччина і світова громадськість будуть задоволені лише тоді, коли всі організатори і виконавці будуть притягнуті до відповідальності. Інші країни повинні брати участь у розслідуванні", - сказав Ердоган.
"Дані свідчать про те, що Хашоггі став жертвою жахливого вбивства і звірства, яке не повинно бути закрито", - додав президент Туреччини.
Він підкреслив, що генконсульство Саудівської Аравії у Стамбулі знаходиться на суверенній турецькій землі, і Женевська конвенція не може служити захистом дипломатичного імунітету.
Журналіст видання The Wahigton Post Джамаль Хашоггі зник 2 жовтня, після того, як увійшов до будівлі консульства Саудівської Аравії в Стамбулі для отримання документів про розлучення. Саудівські дипломати стверджували, що Хашоггі залишив консульство після нетривалого перебування там. Однак, за даними турецької поліції, журналіст не виходив з консульства.
19 жовтня Ер-Ріяд визнав факт вбивства Джамаля Хашоггі в будівлі консульства в Стамбулі. Згідно з офіційною версією, журналіста вбили під час раптової бійки.
Турецька газета Sabah повідомляла про ідентифікацію групи з 15 осіб, які прилетіли до Туреччини з Саудівської Аравії в день зникнення Хашоггі і незабаром повернулися назад.
Також повідомлялося, що влада Туреччини має аудіо - і відеодокази того, що зниклого журналіста катували, а потім убили на території консульства.
За даними каналу Al Jazeera, Хашоггі ввели наркотик і розчленували безпосередньо в кабінеті консула.
Джамаль Хашоггі виїхав з Саудівської Аравії в США через півроку після того, як йому заборонили публікувати свої матеріали, і навіть писати в Twitter. Він неодноразово виступав з критикою політики королівського дому Аль-Сауда, проте стверджував, що не є опозиціонером до королівської сім'ї Саудівської Аравії.