США ввели заборону на двосторонні контакти з Польщею в Білому домі – ЗМІ

Поділитися
США ввели заборону на двосторонні контакти з Польщею в Білому домі – ЗМІ У США перейшли від стриманих сигналів до конкретних дій © Facebook/ U.S. Embassy Kyiv Ukraine
До врегулювання кризи у відносинах Польщі з іншими державами зустрічей на вищому рівні не буде.

США ввели обмеження проти польської влади у зв'язку з прийняттям скандального закону про Інститут національної пам'яті, повідомляє польське видання Onet.pl із посиланням на наявні в розпорядженні документи.

Прийняття закону про кримінальну відповідальність за "заперечення злочинів українських націоналістів" і обвинувачення поляків у причетності до злочинів Третього рейху спровокувало напруженість у відносинах Польщі з Ізраїлем, Україною і низкою інших держав.

Згідно з документами, президент Польщі Анджей Дуда і прем'єр-міністр Матеуш Моравецький не зможуть відвідати Білий дім і зустрітися з президентом США Дональдом Трампом та іншими високопосадовцями, поки до закону не будуть внесені зміни.

Як повідомляє видання, після підписання закону про ІНП посол Польщі в США провів низку зустрічей з американськими чиновниками. При цьому один з них, помічник державного секретаря у європейських та євразійських справах Уесс Мітчелл, назвав закон неприйнятним для США, оскільки він обмежує свободу вираження поглядів.

За його словами, до врегулювання суперечок довкола скандального польського закону США вводять заборону для уряду на двосторонні контакти з Польщею на найвищому рівні в Білому домі.

Він також відзначив зростання антипольських настроїв у Конгресі США, а саме Конгрес повинен дати згоду на фінансування військових проектів у Польщі, зокрема, розміщення американської бригади.

Мітчелл попередив про те, що Конгрес може заблокувати фінансування військової співпраці, якщо польська влада не піде на поступки за законом про ІНП.

У травні цього року до Польщі на місяць переходить головування в Раді безпеки ООН. У зв'язку з чим президент Польщі Анджей Дуда відвідає Нью-Йорк та Чикаго, також запланований візит до США прем'єр-міністра країни Матеуша Моравецького. У Міністерстві закордонних справ Польщі сподівалися на те, що ці візити будуть однією з найважливіших дипломатичних подій поточного року, і доклали усіх зусиль для організації зустрічі з Трампом і віце-президентом США Майком Пенсом.

Однак з початком кризи у польсько-ізраїльських відносинах із Білого дому надходили стримані сигнали про "заморожування" зустрічей на вищому рівні до врегулювання питання.

Нагадаємо, у четвер, 1 березня, набув чинності закон про Інститут національної пам'яті, яким, зокрема, запроваджується кримінальна відповідальність за "заперечення злочинів українських націоналістів" і звинувачення поляків у причетності до злочинів Третього рейху.

У ніч на 1 лютого Сенат Польщі 57 голосами прийняв без поправок скандальний закон про Інститут національної пам'яті. 6 лютого президент Польщі Анджей Дуда підписав закон.

Однак після цього він оскаржив деякі положення цього закону в Конституційному суді.

Ініціативу польських законотворців розкритикував Ізраїль. У парламенті Ізраїлю запропонували законопроект, згідно з яким польський закон про інститут національної пам'яті, який забороняє говорити про причетність поляків до злочинів Третього рейху, прирівнюється до заперечення Голокосту.

Пізніше низка ізраїльських ЗМІ розповсюдила інформацію про те, що Польща заморозила відповідний закон під тиском Ізраїлю. Проте в Міністерстві юстиції Польщі спростували цю заяву, вказавши на те, що кожен прийнятий парламентом і підписаний президентом закон є обов'язковим до виконання.

Законопроект також розкритикували в ОБСЄ та Державному департаменті США, заявивши про те, що він може підірвати свободу слова та академічного дискурсу в країні.

Докладніше читайте в матеріалі Олександра Шевченка "Польська війна з історією" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі