Міністерство фінансів США ввело санкції проти силових структур і Центральної виборчої комісії Білорусі за фальсифікацію виборів і порушення прав людини. У середу, 23 грудня, до санкційного списку включили чотири організації та одну фізичну особу.
Крім ЦВК, під санкції потрапили спецпідрозділ «Альфа» Комітету держбезпеки Республіки Білорусь, Головне управління внутрішніх справ Мінського міськвиконкому, столичний ОМОН, а також перший заступник голови МВС Геннадій Казакевич.
«Білоруський народ безупинно і мирно намагається реалізувати свої основні демократичні права, а держава продовжує відповідати на це жорстоким придушенням. Ці заходи разом з іншими, раніше вжитими США і міжнародними партнерами, змусять відповісти за свої вчинки окремих осіб і організації, які вчиняють подібні неприйнятні дії», - заявив американський міністр фінансів Стівен Мнучін.
У відомстві нагадали, що очільнииця ЦВК Лідія Єрмошина, її заступник Вадим Іпатов та секретарка Олена Дмухайло були включені до списку раніше. Вони відповідальні за фальсифікацію виборів президента Білорусі 9 серпня, дії ЦВК спрямовані на підрив демократичних інститутів.
Казакевич потрапив під санкції через дії своїх підлеглих міліціонерів, які жорстоко б'ють і катують громадян.
ОМОН, «Альфу» та ГУВС включили до списку за участь в силовому придушенні мирних протестів проти фальсифікації виборів.
Згідно з рішенням Мінфіну, в США повинні бути заблоковані всі активи, власність і майнові інтереси і згаданих осіб і організацій.
2 жовтня до санкційного списку були включені голова МВС Юрій Караєв, його заступники Олександр Барсуков і Юрій Назаренко, заступник командувача внутрішніх військ МВС Хазалбек Атабеков, начальник міліції Мінська Іван Кубраков, командир мінського ОМОНу Дмитро Балаба. Всім їм закрили в'їзд до США, а американським громадянам і компаніям - заборонили мати з ними будь-які справи.
У Білорусі з початку серпня
тривають протести проти режиму Олександра Лукашенка, спровоковані фальсифікацією президентських виборів і міліцейським насильством проти громадян. За цей час тисячі людей були затримані і побиті силовиками, щонайменше п'ятеро протестувальників загинули. Десятки людей зникли безвісти.
2 жовтня Рада Євросоюзу підтвердила попередньо узгоджені лідерами ЄС санкції проти Білорусі. У санкційні списки потрапили 40 осіб, яких в ЄС вважають причетними до фальсифікації виборів і насильства проти протестувальників.
Лукашенка у списку поки що немає, однак 12 жовтня Рада ЄС прийняла висновки щодо подій в Білорусі, в яких підтверджується готовність ввести санкції проти офіційних осіб країни, включно з диктатором Лукашенком.
Також санкції проти режиму Лукашенка ввели Велика Британія і Канада. Офіційний Київ «поставив на паузу» контакти з Мінськом. Верховна Рада визнала вибори в Білорусі сфальсифікованими і підтримала введення санкцій.