США ввели санкції проти компаній «кухаря Путіна» і власника «фабрики тролів» Пригожина

16 липня, 2020, 09:54 Роздрукувати
Відправити
Відправити

Суданська компанія бізнесмена була прикриттям для фінансування найманців ПВК «Вагнер».

США ввели санкції проти компаній «кухаря Путіна» і власника «фабрики тролів» Пригожина
© ТАСС

Міністерство фінансів США запровадило санкції проти п'яти компаній, пов'язаних із російським бізнесменом Євгенієм Пригожиним. Він близький до президента РФ Володимира Путіна і є власником найбільшої російської «фабрики тролів» - «Агентства інтернет-досліджень».

Активи компаній у США буде заморожено, а американським компаніям і громадянам буде заборонено вести з ними бізнес, йдеться у повідомленні міністерства.

Під санкціями опинились: зареєстрована в Санкт-Петербурзі «М Инвест» і пов'язана з нею Meroe Gold (зареєстрована в Судані); а також гонконгські Zhe Jiang Jiayi Small Commodities Trade Company, Shine Dragon Group і Shen Yang Jing Cheng Machinery Imp&Exp із філіями в Таїланді та Китаї.

Гендиректором «М Инвест» є Андрій Мандель, регіональні представництва «М Инвест» і Meroe Gold в Судані очолює колишній співробітник «Агентства інтернет-досліджень» Михайло Потєпкін. Гонконзькими компаніями керує Ігор Лавренков.

Агентство Пригожина є частиною пропагандистської машини Кремля і займається поширенням в мережі дезінформації і фейків. «Фабрика тролів» фігурувала, зокрема, у розслідуванні про втручання РФ в американські президентські вибори 2016 року і проміжні вибори 2018-го.

Нещодавно президент США Дональд Трамп в інтерв'ю The Washington Post розповів, як віддав наказ про кібератаку на агентство, завдяки чому вдалося залишити будівлю без інтернету і тимчасово заблокувати поширення дезінформації.

У заяві Мінфіну йдеться, що компанії Пригожина в Судані, Таїланді і Гонконгу допомагали йому ухилятися від американських санкцій. Через гонконгські та китайські компанії в інтересах Пригожина проведено понад 100 угод на загальну суму понад $ 7,5 мільйона.

Крім того, діяльність його компаній у Судані (Meroe Gold, яка фігурує у списку, займається видобутком дорогоцінних металів) вказує на те, що в цій країні у «кухаря Путіна» був не лише приватний інтерес. Вони допомагали Росії підтримувати режим поваленого рік тому диктатора Омара аль-Башира і перешкоджали демократичним перетворенням в країні.

За даними відомства, за час свого 30-річного правління аль-Башир істотно розширив співпрацю з Росією, отримуючи військову допомогу в обмін на доступ донора до видобутку нафти, газу та золота. Аналогічним шляхом зараз йде і Венесуела, де намагається зберегти свій режим диктатор Ніколас Мадуро.

Так, пригожинська «М Инвест» є прикриттям для фінансування приватної військової кампанії «Вагнер». Найманці ПВК беруть участь у всіх військових кампаніях РФ - від Донбасу і Сирії до Лівії і Судану. Кілька років тому в мережі було опубліковано відео, на якому «вагнерівці» тренують суданських військових.

Завдяки тому, що найманці не є кадровими військовими, Кремль отримує можливість заявляти про непричетність Росії до військових дій в інших державах.

«М Инвест» також мала курирувати кампанію з дезінформації у соціальних мережах, спрямовану на дискредитацію прихильників реформ в Судані.

Фінансувалася компанія за рахунок угод фірм Пригожина в Китаї та Гонконгу (ті самі 7,5 мільйона доларів). Частина коштів йшла на обслуговування літаків бізнесмена.

Читайте також: Путін назвав "фабрику тролів" особистою справою Пригожина

Нагадаємо, 17 березня Міністерство юстиції США припинило дворічне судове переслідування компанії Пригожина за обвинуваченням в організації в соціальних мережах кампанії втручання в президентські вибори 2016 року.

Справу закрили за кілька тижнів до того, як розслідування спецпрокурора Роберта Мюллера про втручання Росії в американські вибори передали до суду.

За матеріалами: ZN.UA / Підготував/ла : Ольга Чекіс
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter або Відправити помилку
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Текст содержит недопустимые символы
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Осталось символов: 2000
Отправить комментарий
Последний Первый Популярный Всего комментариев: 0
Показать больше комментариев
Пожалуйста выберите один или несколько пунктов (до 3 шт.) которые по Вашему мнению определяет этот коментарий.
Пожалуйста выберите один или больше пунктов
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Отмена Отправить жалобу ОК