Міністерство фінансів США ввело санкції проти членів іранського Корпусу вартових Ісламської революції та пов'язаних з ними компаній. Перелік з шести осіб і трьох компаній, включених до санкційного списку, опублікований на офіційному сайті Мінфіну США.
Корпус вартових Ісламської революції (КВІР) був створений у 1979 році зі збройних загонів революційних комітетів, на які спирався режим аятолл в Ірані. КВІР фактично став елітним військово-політичним формуванням. У складі КВІР є сухопутні сили, флот і авіація. Корпус контролює низку підприємств, а також інформагентство Sepah News.
У лавах КВІР налічується близько 125 тисяч членів, ще 90 тисяч осіб є учасниками парамілітарного формування Басіж.
Бойовики КВІР брали участь у створенні терористичної угруповання "Хезболла" в Лівані, а також у всіх збройних конфліктах на Близькому сході, до яких причетний Іран. Зокрема, КВІР і "Хезболла" є союзниками сирійського диктатора Башара Асада.
Як повідомлялося, 8 травня президент США Дональд Трамп заявив про розірвання ядерної угоди з Іраном і пообіцяв запровадити жорсткі санкції проти Тегерана. Трамп звинуватив іранський режим в порушенні умов угоди та продовженні розробки ядерної зброї. У Мінфіні США уточнили, що секторальні санкції будуть відновлені протягом 90-180 днів.
У той же час, Вашингтон готовий скасувати санкції, якщо Тегеран відмовиться від розробки ядерної зброї та балістичних ракет, а також від ідеї знищення Ізраїлю, припинить підтримку терористичних угруповань на Близькому Сході, не створюватиме небезпеку судноплавству в Перській затоці та поважатиме права людини.
Приводом для виходу США з ядерної угоди стало оприлюднення Ізраїлем даних розвідки про те, що Іран таємно продовжує роботу над створенням ядерної зброї.
Євросоюз не підтримав рішення Трампа. У Брюсселі заявили, що ЄС, Франція, Британія та Німеччина підтримують ядерну угоду і не збираються її розривати.
Президент Ірану Хасан Рухані заявив про готовність співпрацювати з країнами ЄС в рамках ядерної угоди, проте скептично оцінив возожность її збереження.
Договір між Іраном і США, Росією, Німеччиною, Британією, Францією і Китаєм був підписаний у 2015 році. Угода передбачає згортання іранської ядерної програми і контроль над нею в обмін на поступове зняття санкцій.
Докладніше читайте в матеріалі Віктора Каспрука "Чи вийде президент Трамп з ядерної угоди з Іраном?", а також у статті Олександра Хари "Арес, Гермес і Афіна на "вашингтонському Олімпі" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна". у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".