США вважають, що Іран виконує свої зобов'язання по ядерній угоді

Поділитися
США вважають, що Іран виконує свої зобов'язання по ядерній угоді "В останнє десятиліття ми не бачили нічого подібного", - сказав представник Білого дому
Проте Білий дім продовжує вважати Іран посібником тероризму.

Заступник радника президента США з національної безпеки Бен Родс заявив, що влада Ірану виконує свої зобов'язання в рамках угоди щодо ядерної програми Тегерана.

"Ми бачимо, що з моменту прийняття угоди іранський уряд слід виконанню своїх зобов'язань щодо суттєвого згортання ядерної програми", - сказав Родс. Він додав, що "в останнє десятиліття ми не бачили нічого подібного".

Він знову підтвердив позицію США, що "завдяки цій угоді Тегерану буде перекритий шлях до створення ядерної зброї".

"Ми вважаємо, що ця угода дозволить досягти спільної мети - не дозволити Ірану отримати ядерну зброю", - зазначив він.

Однак представник Білого дому підкреслив, що у США "залишаються серйозні розбіжності з Іраном з інших питань, в тому числі за пособничеству тероризму".

"Ми бачимо, що це продовжується", - констатував заступник радника президента США з національної безпеки.

За його словами, "нам з усіма нашими союзниками потрібна ефективна стратегія для того, щоб зупинити будь-яку дестабілізуючу активність Ірану".

Читайте також: Ізраїль просить США збільшити військову допомогу через іранську загрозу

Угоду щодо ядерної програми Ірану було досягнуто 14 липня. У ній Тегеран погодився на ряд поступок за масштабами своєї ядерної програми в обмін на зняття санкцій.

Напередодні, 18 жовтня, Білий дім та ЄС почали процесс скасування санкцій против Ірану.

Іран був викритий у розробці ядерної програми ще в 2002 році. Як відомо, договір про нерозповсюдження ядерної зброї від 1968 року забороняє розповсюдження ядерних технологій країнам, крім тих, хто передбачений договором. Іран підписав і ратифікував договір, при тому що ряд інших країн, які з плином років заволоділи ядерними технологіями, не є сторонами договору. Ядерними державами "легітимно" визнані лише п'ять - США, Франція, Великобританія, Росія і Китай. Однак ядерну зброю з часом дістали Індія, Пакистан, Північна Корея та Ізраїль.

За підозри у розробці ядерних технологій на Іран були накладені санкції ООН, США і Євросоюзу. Активна фаза переговорів щодо ядерної програми велася у форматі "шістки" (США, Великобританія, Франція, Німеччина, Росія, Китай) плюс Іран велася з 2013 року.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі