Білий дім вважає, що Іран "може бути частиною" дипломатичного процесу по Сирії

Поділитися
Білий дім вважає, що Іран "Навіть з урахуванням наявних у нас розбіжностей щодо підтримки режиму (президента Сирії Башара) Асада, ми вважаємо, що Іран може бути частиною дипломатичного рішення", — сказав заступник радника президента США з національної безпеки © cbsnews.com
Врегулювання конфлікту в Сирії відповідає інтересам усього регіону, підкреслили в США.

Заступник радника президента США з національної безпеки Бен Родс заявив, що Іран "може бути частиною" дипломатичного процесу по виходу з кризи в Сирії.

"Навіть з урахуванням наявних у нас розбіжностей щодо підтримки режиму (президента Сирії Башара) Асада, ми вважаємо, що Іран може бути частиною дипломатичного рішення", - сказав Він.

Він вважає, що "це може здійснюватися через дискусії, які зараз проходять у Відні". Бен Родс зазначив, що "дипломатичне рішення (щодо Сирії) відповідає інтересам усього регіону".

Читайте також: Ізраїль просить США збільшити військову допомогу через іранську загрозу

Конфлікт у Сирії набув нових форм після початку повітряної військової операцієї Росії в Сирії 30 вересня після відповідного запиту президента країни Башара Асада, якому з моменту початку війни в Сирії в 2011 році Росія й Іран надають підтримку, у той час як країни НАТО і ЄС звинувачують режим Асада у військових злочинах і вимагають його відставки.

У середині жовтня ЗМІ повідомляли, що Іран відправив у Сирію військовослужбовців у кількості 2 тисяч солдатів. Метою надсилання є проведення спільних операцій при повітряної підтримки російської авіації.

Видання The Wall Street Journal писала, що у Росії та Ірану різні плани на Сирію. Для Москви сирійська війна "вписується" в її глобальну стратегію створення "багатополярного" світу, в якому Росія має намір стати однією з ключових держав, у той час як США будуть втрачати своє лідерство.

Іран прагне підтримати національні сили оборони, а не сирійську армію. Іранські офіційні особи відкрито закликають до зміни режиму в Саудівській Аравії та інших монархіях Перської затоки, не кажучи вже про ліквідацію держави Ізраїль.

Розпалювання міжрелігійної ворожнечі, як зазначає автор, це не те, що потрібно Росії, де 15% населення становлять мусульмани-суніти, і де бувають відбуваються на цій основі заворушення.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі