США внесли до чорного списку компанії, що допомагають російським військовим

Поділитися
До списку експортного контролю Мінфін додав 24 компанії.

У середу адміністрація Байдена додала 24 компанії та організації до списку експортного контролю за підтримку російської військової чи оборонно-промислової бази, ядерної діяльності Пакистану та за постачання електроніки іранським компаніям. Про це повідомило видання Reuters з посиланням на Міністерство торгівлі.

Організації з Латвії, Пакистана, Росії, Сінгапура та Швейцарії були додані до цього переліку через загрози національній безпеці та зовнішній політиці США.

Зокрема, до переліку компаній потрапила латвійська Fiber Optic Solutions, яка виробляє волоконно-оптичні гіроскопи та інше обладнання, та російська  Kraftway Corporation PSC, яка називає себе однією з найбільших російських IT-компаній. Компанія стверджує, що створює та реалізує широкий спектр ІТ-рішень, включаючи виробництво обладнання.

Також до списку увійшли російські АТ «Науково-дослідний центр електронної обчислювальної техніки», ТОВ «Файберсенс», ТОВ «Науково-виробнича компанія «Оптолін», АТ РПК «Міландр», ТОВ «Міландр ЕК», АТ «МТП «Міландр», ТОВ «Мілур І.С.»,  Виробничий комплекс мікроелектроніки  Міландр, АТ «Руселектронікс» та Milur SA зі Швейцарії.

Міністерство торгівлі також додало до списку експортного контролю чотири компанії в Сінгапурі за постачання або спробу постачання продукції іранській електронній компанії Pardazan System Namad Arman, на яку в 2018 році накладено санкції Мінфіну США.

Адміністрація Байдена також додала 10 пакістанських компаній та компаній з ОАЕ, які, на її думку, становлять ризик використання або перенаправлення товарів для ядерної діяльності Пакистану, або розповсюдження ним ракет.

США вдаються до заходів експортного контролю для покарання компаній, які підтримують російську оборонну промисловість, та для обмеження експорту іноземних технологій у Росію з початку повномасштабної російської агресії в Україні.

Обмеження передбачають, що постачальники повинні докласти значних зусиль, аби отримати спеціальну ліцензію, перш ніж здійснювати поставки компаніям, доданим до цього списку.

Нагадаємо, що у США компаніям Nvidia та AMD заборонили продавати найкращі чіпи штучного інтелекту в Китай.

Як повідомлялось, Сполучені Штати Америки мають намір продовжити вживати кроків для того, щоб зробити важчим для Ірану процес продажу безпілотників і ракет Росії. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі