В Росії визнали "проблеми" із доходами від нафти та газу

Поділитися
Міністр доходів ремствує, що все через знижки, які змушена надавати Росія, аби продати бодай щось.

Росія визнала проблеми з доходами від нафти та газу, які впали до найнижчого рівня за багато років, повідомляє Financial Times.

Як пише видання, це підтверджує вплив західних обмежень на основне джерело Москви для фінансування її війни в Україні.

Міністр фінансів РФ Антон Силуанов визнав наявність проблем під час публічної відеоконференції з президентом Владіміром Путіним у середу. У зменшенні доходів від енергоносіїв, які в першому кварталі цього року впали більш, ніж на 50%, він звинуватив «усі ці знижки».

«Неенергетичні доходи Росії зростають, як і було заплановано, з потенціалом невеликого профіциту до кінця року, але є проблема з доходами від енергетики», — сказав Силуанов.

Російська нафта торгується з дисконтом до світових орієнтирів через обмеження цін на неї та нафтопродукти, впроваджені G7 в грудні та лютому відповідно.

Ця знижка зменшилася, оскільки Росія звернулася до незахідних покупців, на яких не поширюються обмеження, проте вона залишається значною настільки, щоб обтяжувати державну скарбницю. Разом із тим, попри обмеження, у квітні Росія експортувала нафти більше, ніж за будь-який місяць з моменту її повномасштабного вторгнення в Україну минулого року.

За даними Міжнародного енергетичного агентства, майже 80% поставок сирої нафти спрямовувалися до Китаю та Індії. Тим не менш, згідно з даними Міністерства фінансів, доходи Москви від енергоресурсів за перші чотири місяці 2023 року різко впали до 2,2 трильйона рублів (27,3 мільярда доларів) — рівня, якого не було з початку пандемії Covid-19.

У відповідь Силуанову Путін заявив, що ситуація на ринку залишається «стабільною». Він додав, що Росія вирішила питання зниження цін через «добровільні скорочення» видобутку нафти, узгоджуючи їх зі своїми партнерами по ОПЕК+. Однак оголошене в лютому рішення Росії скоротити видобуток на 500 тисяч барелів на добу не мало негайного впливу. Ціни зросли лише у квітні після того, як ОПЕК оголосила про несподівані подальші скорочення.

Дослідники Київської школи економіки, які проаналізували дані про продаж нафти, вважають, що приблизно 75% падіння доходів Росії можна пояснити західними санкціями, а не ринковими цінами.

Силуанов також зазначив, що в першому кварталі 2023 року Росія витрачала більше, ніж заробляла. Однак він назвав дисбаланс «тимчасовим» і пообіцяв, що пізніше його вирівняють.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі