Прес-секретар Білого дому Джош Ернест заявив, що США виділяють на надання гуманітарної допомоги біженцям з Сирії ще $ 419 млн.
Кошти будуть розподілені через спеціалізовані установи ООН і підуть на закупівлю медикаментів, продовольства і предметів першої необхідності, передає ТАСС.
Ернест зазначив, що США залишаються найбільшим донором серед усіх держав, які допомагає тим, хто постраждав від збройного конфлікту в арабській країні.
"На даний момент Сполучені Штати виділили більше $ 4,5 млрд, щоб надати підтримку людям, які опинилися у важкому становищі в Сирії", - уточнив він.
Прес-секретар Білого дому також нагадав, що в минулі вихідні дні держсекретар Джон Керрі оголосив про намір збільшити чисельність біженців, які найближчим часом будуть допущені на територію США.
Адміністрація Барака Обами планує в нинішньому фінансовому році розширити квоту з 70 тисяч до 85 тисяч осіб, а в наступному році збільшити її до 100 тисяч. В останні три роки вона незмінно трималася на рівні 70 тисяч. Раніше адміністрація США оголосила, що в цьому році прийме додатково 10 тисяч сирійських біженців.
Нагадаємо, 18 вересня міністр закордонних справ Франк-Вальтер Штайнмайер заявив, що вважає за необхідне покласти кінець несправедливого розподілу біженців у Європі. Тепер рішення про це розподіл може бути прийняте кваліфікованою більшістю. Таким чином, Німеччина закликає ЄС змусити супротивників квот на біженців їх прийняти.
Квотний перерозподіл 160 тисяч мігрантів є лише одним з інструментів ЄС полегшити тягар окремих країн Євросоюзу в їх відповідальності за біженців. В цілому, ЄС очікує напливу 800 тисяч біженців в 2015 році, левову частку з яких доведеться взяти на себе Німеччині. Наприклад, у 2014 році Німеччина прийняла близько 200 тисяч біженців.
Останнім часом перед Європою гостро стоїть проблема мігрантів і біженців. Тільки через Середземне море в 2015 році Європу прибуло 220 тисяч мігрантів. В цілому за більшу половину 2015 року в ЄС вже прибуло близько півмільйона біженців з країн Близького Сходу та Північної Африки.
Уряд ЄС розробив план з квотним розподілом біженців між країнами ЄС, однак деякі з них, наприклад, Угорщина, Словаччина, Румунія, виступають проти обов'язкового прийому біженців.
Детальніше читайте у статті Олексія Коваля Європу накриває вал нелегальної міграції для тижневика "Дзеркало Тижня. Україна".