США готові прийняти більше біженців. У 2016 році країна може прийняти 85 тисяч біженців з різних країн світу, а в 2017 збільшити їх кількість ще на 15 тисяч осіб у 2017 році, заявив держсекретар США Джон Керрі після переговорів з главою МЗС ФРН Франком-Вальтером Штайнмайєром в Берліні.
При цьому кількість біженців з Сирії в цій квоті держсекретар не уточнив, але пообіцяв, що Вашингтон "надасть сприяння у вирішенні даного питання".
За чотири з половиною роки, що минули з початку громадянської війни в Сирії, США прийняли півтори тисячі біженців. Розгляд кожної заявки займає до двох років.
10 вересня прес-секретар Білого дому Джош Ернест заявив про плани США прийняти 10 тисяч біженців з Сирії в 2016 році, ще близько півтора тисяч біженців з Сирії приймуть до 2015 фінансового року, який закінчиться в кінці вересня.
Правозахисники з некомерційної організації Human Rights First заявили, що десять тисяч сирійських біженців – це недостатньо. У своїй заяві організація називає це число "символічним внеском, враховуючи розмір і масштаб глобальної надзвичайної ситуації". Організація закликала президента Обаму прийняти в наступному фінансовому році як мінімум сто тисяч біженців.
В останній час перед Євросоюзом гостро стоїть проблема мігрантів і біженців. Тільки через Середземне море в 2015 році в Європу прибуло 220 тисяч мігрантів. При цьому кількість загиблих у морі за той же період складає понад 2,1 тисячі осіб. Через кордон із Сербією в Угорщину прибуло 140 тисяч людей тільки в т. р. В цілому за більшу половину 2015 року в ЄС вже прибуло близько півмільйона біженців з країн Близького Сходу та Північної Африки.
Для вирішення цієї проблеми в США створили групу по мігрантам з країн Північної Африки, які нахлинули в Європу. В Держдепі тоді відзначили, що на надання допомоги мігрантам Управління Верховного комісара ООН у справах біженців США виділили 26,6 мільйонів доларів.
Втім, проблема вироблення спільної міграційної політики в рамках ЄС має не тільки економічну і гуманітарну складову, але у більшою мірою схильна до політичних розбіжностей, наголошує у статті для DT.UA Олексій Коваль. Країни півночі і півдня Європи, країни "периферії" і ті, що розташовані всередині континенту, як і раніше відстоюють різні підходи.
Докладніше читайте у статті Олексія Коваля Європу захльостує вал нелегальної міграції для тижневика "Дзеркало Тижня. Україна".