Шпигунська мережа США була розгорнута на всій території Латинської Америки, і предметом шпигунства була не тільки військові, але і комерційні таємниці, пише бразильське видання O Globo.
За даними видання, що посилається на документи Агентства національної безпеки США, які опинилися у розпорядженні редакції, найбільш активна діяльність велася щодо Бразилії, Мексики та Колумбії. Так, найбільший інтерес у американців викликала нафтова сфера у Венесуелі та енергетична в Мексиці.
На колумбійській території американську розвідку цікавили пересування повстанців з РЗСК (Революційних збройних сил Колумбії). З меншою інтенсивністю, але на постійній основі, шпигунство велося проти Аргентини, Еквадору, Панами, Коста-Ріки, Нікарагуа, Гондурасу, Парагваю, Чилі, Перу і Сальвадора, стверджує видання.
Моніторинг, який США вели в 2008 році в Колумбії, Еквадорі і Венесуелі, здійснювався за допомогою програми X-Keyscore, яка "могла визначити присутність на території країни іноземця за допомогою мови, якою він користувався в повідомленнях електронної пошти". За даними O Globo, до 2002 року "шпигунські бази" США розміщувалися в столицях Бразилії, Венесуели, Панами і Мексики.
Раніше президент Бразилії Ділма Руссефф заявила, що країна винесе питання про шпигунство США за бразильськими громадянами на обговорення Комісії ООН з прав людини; міністр юстиції Жозе Едуарду Кардозу оголосив про початок розслідування, яке буде вести федеральна поліція, а комісія з міжнародних відносин бразильського сенату заявила, що викличе посла США для дачі пояснень.
Скандал, пов'язаний з повідомленнями про масштабне стеження спецслужб США за телефонними переговорами та інтернет-користувачами по всьому світу, розростається як сніжний ком: журналісти з'ясували, що Агентство національної безпеки США прослуховувало представництва ЄС в Брюсселі, Вашингтоні і Нью-Йорку, а також 38 диппредставництв у США, в тому числі посольства найближчих союзників. !zn
Читайте також:
Держсекретар США не побачив у стеженні за Євросоюзом "нічого незвичайного"
Євросоюз пригрозив припинити обмін даними з США
У Франції є своя система стеження, схожа на американську Prism - Le Monde
Жителі США готують масові протести проти методів ЦРУ і АНБ