Держсекретар США не побачив у стеженні за Євросоюзом "нічого незвичайного"

Поділитися
Держсекретар США не побачив у стеженні за Євросоюзом "нічого незвичайного" Джон Керрі не бачить у прослуховуванні нічого поганого © Flickr.com/photos/statephotos/
Джон Керрі вперше прокоментував скандал, пов'язаний із прослуховуванням європейських посольств. Він назвав отримання "всебічної інформації" звичайною практикою.

Держсекретар США Джон Керрі відповів на звинувачення в тому, що американські спецслужби прослуховували дипломатичні місії своїх європейських союзників. Він заявив, що подібна практика є нормальним явищем.

"У цій практиці немає нічого незвичайного", - сказав Керрі журналістам на брифінгу у Брунеї, де він зараз знаходиться.

Глава Держдепу відмовився безпосередньо коментувати випадки шпигунства за представництвами та інститутами країн ЄС, однак додав, що займаються збором інформації не тільки США, але і багато інших країн.

"Кожна країна, яка відстоює свої інтереси на міжнародній арені, веде активну діяльність для захисту своєї безпеки, і для цього потрібна всебічна інформація. Я знаю, що цим займаються багато країн. Але я утримаюсь від подальших коментарів, поки не отримаю всі факти і не буду знати, як йде справа", - сказав Керрі.

- Шпигунський скандал між ЄС і США може поставити хрест на створенні "економічного НАТО"

Раніше Еросоюз офіційно вимагав від США дати роз'яснення з приводу повідомлення в пресі про шпигунство американських спецслужб за діяльністю і переговорами представництв європейських країн.

Новину першим опублікував німецький журнал Der Spiegel з посиланням на секретні документи, представлені викривачем американських спецслужб, колишнім співробітником ЦРУ Едвардом Сноуденом.

Пізніше витяги з документа, датованого 2010 роком, представила британська Guardian. За цими даними, у список "цілей" Агентства національної безпеки США були включені 38 посольств і дипломатичних представництв, серед яких - Франція, Греція та Італія.

Завдяки "жучку", встановленому в апарат, який посилав кодовані факси з дипмісії ЄС, американські спецслужби, як стверджує газета, відстежували листування з міністерствами закордонних справ європейських країн. Агенти АНБ навіть нібито могли копіювати вміст жорстких дисків комп'ютерів місії ЄС.

Новина спровокувала грандіозний скандал. Глава Європарламенту Мартін Шульц заявив, що його вразили повідомлення про шпигунство з боку США.

"Я завжди був упевнений, що диктатури і деякі авторитарні режими намагалися підслуховувати. Проте, якщо повідомлення підтвердяться, це означатиме, що тепер такі методи використовує союзник і друг, і це приводить у шок", - сказав Шульц в ефірі французького радіо.

Високопоставлені члени керівництва ЄС, а також політики з Франції і Німеччини виступили з попередженнями, що відносини зі США можуть бути поставлені під загрозу. !zn

Читайте також:

Обама назвав стеження в інтернеті ключовим елементом у боротьбі з тероризмом

Українські спецслужби прослуховують громадян, якщо ті "викликають інтерес"

Едвард Сноуден опинився у пастці: США пропонують Росії видати його "по-хорошому"

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі