США та Євросоюз заявили про готовність спільними зусиллями протистояти політиці Китаю

Поділитися
США та Євросоюз заявили про готовність спільними зусиллями протистояти політиці Китаю
Глави порушили питання необхідності тісної співпраці у різних форматах проти "тривалих порушень" прав людини в КНР, включаючи репресії в Сіньцзяні та Тибеті, а також "ерозію автономії та демократії в Гонконгу".

США і ЄС заявили про протистояння політиці Китаю, з приводу якої вони стурбовані, повідомляється в прес-релізі за підсумками раунду діалогу США-ЄС щодо КНР, що відбувся у Вашингтоні, пише прес-служба держдепартаменту.

На зустрічі були присутні перший заступник держсекретаря США Уенді Шерман та генсек зовнішньополітичної служби Євросоюзу Стефано Санніно.

"Вони обговорили зростаючий список дій Китаю, що викликають занепокоєння, у тому числі тих, які порушують міжнародне право і суперечать спільним цінностям та інтересам Сполучених Штатів та ЄС", - пише служба.

До таких дій китайської сторони вони включили, зокрема, політику КНР у Південно-Китайському та Східно-Китайському морях та Тайванській протоці як "загрожуючу миру і стабільності в регіоні", а також "безпосередній вплив на безпеку і процвітання як Сполучених Штатів"., і Європейського союзу".

Водночас США та ЄС "визнали важливість дипломатії з Китаєм, особливо там, де перетинаються інтереси і де можлива конструктивна співпраця". Це стосується проблем Ірану, Корейського півострова, зміни клімату, охорони здоров'я, наркоторгівлі, зазначається у прес-релізі.

Все більше аналітиків описують Китай як «держава, що наближається до свого піку», яка може піти на великий ризик, щоб змінити міжнародний порядок до того, як закриється стратегічне вікно можливостей. Вони посилаються на старіння населення країни, уповільнення економіки та вороже зовнішнє середовище як доказ того, що час більше не на стороні Китаю. Страх занепаду, стверджують вони, може змусити Пекін діяти швидше, щоб зміцнити свої позиції Східної Азії, з потенційно катастрофічними наслідками.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі