США та Європа не готові до боротьби з новим штамом коронавірусу «Омікрон» — The Economist 

Поділитися
США та Європа не готові до боротьби з новим штамом коронавірусу «Омікрон» — The Economist  © pixabay/geralt
Поки уряди говорять про бустерні дози вакцини, реальна загроза зростає для тих, хто повністю відмовляється вакцинуватися.

Наразі недостатньо невідомо, наскільки небезпечним насправді є новий варіант коронавірусу «Омікрон». Але Всесвітня організація охорони здоров’я попередила світ готуватися до нових спалахів хвороби. Для багатьох урядів це означає активізацію кампаній вакцинації. У Європі та Америці, де значна частина населення вже отримала дві дози вакцини, це означає розширення «бустерних щеплень», пише The Economist.

Нове дослідження, опубліковане в медичному журналі Lancet, показало, що бустерні дози вакцини знижували ризик зараження більш трансмісивним варіантом Delta. У дослідженні взяли участь 2 878 людей.

Команда під керівництвом Сола Фауста з Університету Саутгемптона виявила, що серед семи протестованих вакцин дві мРНК-вакцини, виготовлені Pfizer-BioNTech і Moderna, забезпечили найбільш ефективну дію бустерних доз.

Аналогічно, дослідження проведене в Ізраїлі — перша країна, яка почала вводити бустерні щеплення, показало, що додаткова доза вакцини Pfizer-BioNTech зменшила кількість госпіталізацій на 93%. У дослідженні взяли участь 728 тисяч людей.

Наразі мало відомо про те, як наявні вакцини проти коронавірусу будуть реагувати на Omicron. Велика кількість мутацій варіанту вірусу може призвести до того, що він буде ухилятися від дії антитіл, створених для боротьби з іншими штамами.

Але бустерна доза вакцини повинна збільшити кількість антитіл таким чином, щоб забезпечити додатковий захист.

BioNTech і Moderna працюють над новими вакцинами, які будуть ефективними проти штаму Omicron, як і проти варіанту Delta (хоча жодна з них не була запущена у виробництво, оскільки наявні вакцини поки залишалися ефективними). Компанія BioNTech стверджує, що нова модифікована вакцина може бути готова за 100 днів.

«Час прибуття» штаму Omicron в Європу та Америку в період сезону зимових свят і грипу дуже «невдалий». Вечірки в приміщенні та подорожі – це ті умови, в яких вірус «процвітає».

Президент США Джо Байден обіцяє, що в Америці не буде локдауну. В США було проведено 464 мільйони щеплень. Але лише одна третина людей старше 50 років отримали третю дозу вакцини. Байден пообіцяв підвищити рівень вакцинації, а також полегшити американцям тестування на коронавірус.

В Британії 60 відсотків людей старше 50 років вже отримали бустерні щеплення. Цього тижня британський уряд «розширив» вікові межі для отримання третьої дози вакцини з 40 до 18 років. Британія також замовила додаткові 60 мільйонів доз вакцини у Moderna і 54 мільйони у Pfizer-BioNTech.

Європа повинна готуватися до Omicron під час циркуляції штаму Delta. Разом 27 країн Європейського Союзу мають у своєму розпорядженні 234 мільйони доз вакцини. Також ЄС зробив замовлення у Pfizer-BioNTech на 900 мільйонів доз на наступний рік. Але проблема не в постачаннях вакцини.

За останні чотири тижні темпи вакцинації в ЄС впали вдвічі. Серед 25 країн блоку лише чверть людей віком старше 50 років зробили третє бустерне щеплення. А по всьому ЄС близько 68 мільйонів дорослих взагалі не пройшли вакцинацію.

Найбільш тривожна ситуація у східноєвропейських країнах, таких як Болгарія та Румунія, де недовіра до вакцинації залишається на високому рівні.

Локдаун в Австрії, першій країні, яка запровадила всезагальну обов’язкову вакцинацію, викликав бурхливі протести. Щоб прискорити кампанію вакцинації у Німеччині наступник канцлера Ангели Меркель - Олаф Шольц заявив, що країна може зробити щеплення обов’язковими для всіх вже з лютого.

З грудня набули чинності нові правила, що обмежують пересування невакцинованих людей. Але у той час як уряди говорять про бустерні дози вакцини, реальна загроза зростає для тих, хто взагалі не планує вакцинуватися, резюмує видання.

Вчені виявили новий штам коронавірусу, який отримав позначення B.1.1.529 або «Омікрон». На даний момент дослідники намагаються визначити, наскільки він заразний, а також оцінити можливі ризики пов'язані з його поширенням.

Що за фрукт "омікрон"? І чого від нього чекати? Про це – у статті "COVID-19: "омікрон" – нове випробування для України" розмірковує лікар-інфекціоніст, епідеміолог Віктор Гавура.

Поділитися
Дивіться спецтему: Коронавірус у світі
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі