ЄС і США були "занадто м'якими" по відношенню до Сербії й повинні встановити крайній термін країні для прийняття санкцій проти Росії, заявив косовський прем'єр-міністр. Альбін Курті вважає, що Белград повинен стати на бік Заходу проти Москви, щоб дати Косову запевнення в тому, що він прагне до нормалізації відносин, зазначає Financial Times.
"Брюссель і Вашингтон повинні змінити свій підхід і дати Сербії часові рамки, накласти санкції на Російську Федерацію і припинити спроби всидіти на трьох або чотирьох стільцях", — сказав Курті в інтерв'ю FT.
Президент Сербії Александар Вучич підтримує тісні зв'язки з Кремлем і Пекіном, одночасно прагнучи до членства в ЄС і конструктивних відносин з Вашингтоном. Вучич відмовився запроваджувати санкції проти Росії, але дозволив постачати в Україну боєприпаси сербського виробництва.
"Як тільки Сербія запровадить санкції проти Російської Федерації, це буде момент, коли вони [серби] покажуть, що хочуть інтегруватися в ЄС, а Сербія без Росії не може загрожувати безпеці континенту. Тоді я міг би повірити, що вони в принципі хочуть миру. І США та ЄС більше не намагатимуться їх заспокоїти", — додав Курті.
Курті визнав, що у нього "іноді виникають розбіжності" з європейськими й американськими союзниками, "коли йдеться про стратегії, операції й тактику на місцях, з одного боку, і коли йдеться про відносини з Сербією", але не про цінності чи принципи. Він сказав, що "м'який" підхід Заходу є "наслідком великих сподівань на те, що рано чи пізно Сербія приєднається до західного демократичного світу".
Раніше ми повідомляли, що Путін перетворює Сербію на "маленьку Росію" на Балканах. Росія співпрацює з Сербією у проведенні дезінформаційних кампаній та кібератак проти балканських країн, які підтримують Україну. Чого Сербії очікувати в найближчому майбутньому пише Володимир Цибульник у статті "Нова війна? Ні, але є інші загрози. Навіщо Вучич усіх налякав".