Як Путін перетворює Сербію на "маленьку Росію на Балканах" — The Times

Поділитися
Як Путін перетворює Сербію на © Getty Images
Коли Росія вторглася в Україну, Сербія одразу ж стала на її бік.

Росія співпрацює з Сербією у проведенні дезінформаційних кампаній та кібератак проти балканських країн, які підтримують Україну, попередив прем'єр-міністр Косова. Альбін Курті, прозахідний лідер Косова, країни, яка відокремилася від Сербії після війни 1998-1999 років, заявив, що Кремль використовує свої зв'язки з Белградом для розпалювання існуючої напруженості в колишній Югославії.

Косово надало Україні військову допомогу, в тому числі мінометні міни та бронетехніку, і є частиною багатонаціональної коаліції з розмінування в країні. Ця країна також прийняла рішення про розміщення до 5000 українських біженців і заборонила в'їзд громадянам Росії, повідомляє The Times.

"На Балканах ми маємо маленьку Росію — Сербію. Коли Росія вторглася в Україну, Сербія одразу ж стала на її бік. Наступного ранку сербські таблоїди стверджували, що Україна напала на Росію", — каже Курті.

Більшість населення Косова складають етнічні албанці, але є й сербська меншина, яка переважно зосереджена на півночі біля кордону з Сербією. Багато представників цієї спільноти не визнають незалежність Косова і натомість підтримують уряд у Белграді, який безпосередньо фінансує і підтримує тамтешніх політиків і угруповання.

"Кількість фейкових новин з півночі безпрецедентна. Вона величезна. Їхньою головною ціллю [росіян] є серби, які інтегруються в Косово", — вважає Курті.

Дослідження, проведене Національним демократичним інститутом Косово, некомерційною організацією, що фінансується США, Програмою розвитку ООН та компанією Pikasa Analytics, яка займається медіа-моніторингом, у період з січня 2022 року по листопад минулого року, показало, що жінки також стали мішенню, особливо політики, довіру до яких підривають за допомогою скоординованих дезінформаційних кампаній.

Окрім північного Косова, в Боснії також є сербський етнічний сепаратистський регіон — Республіка Сербська, лідер якої також близький до Путіна. А Чорногорія, яка була останньою колишньою югославською державою, що відокремилася від Сербії у 2006 році, пережила спробу державного перевороту проти свого прозахідного уряду за підтримки Росії у 2016 році.

"Зараз Кремль використовує дезінформацію на Балканах не лише для дестабілізації й без того крихких демократій регіону, але й для проведення хибних паралелей між війною в Україні та бомбардуванням Белграда силами НАТО в 1999 році в розпал косовської війни", — зазначає газета.

Занепокоєння також викликає кібервійна, сказав Курті. На початку цього місяця уряд Косова зазнав величезної розподіленої атаки на критично важливі системи (форма кібератаки, яка намагається перевантажити систему, змушуючи її вийти з ладу), яка вивела з ладу офіційні веб-сайти приблизно на годину і, як вважають, була здійснена російськими хакерами.

Раніше ми писали, що Путін хоче війни на Балканах. Росія використовує етнічну напруженість, оскільки Сербія погрожує насильством проти Косова, а сепаратисти загрожують Боснії розпадом.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі