Незважаючи на те, що американські збройні сили покидають територію Сирії, Сполучені Штати та Ізраїль продовжать співробітництво з питань Сирії та протидії Ірану на Близькому Сході, повідомляє Голос Америки.
Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху заявляв перед зустріччю з державним секретарем США Майком Помпео, що планує обговорити з ним способи зміцнення розвідувального та оперативного співробітництва у Сирії та інших країнах в інтересах протидії агресії Ірану.
Помпео у свою чергу, коментуючи рішення президента США Дональда Трампа вивести війська з Сирії, запевнив, що це ніяк не відіб'ється на тих сферах, у яких адміністрація США співпрацює з Ізраїлем. Він додав, що кампанії з протидії "Ісламській державі" та "агресії Ірану" будуть продовжені.
Як повідомлялося, 19 грудня Білий дім і Пентагон повідомили про виведення американських військ з Сирії у зв'язку з переходом до "нової стадії" військової операції проти угруповання "Ісламська держава".
Британія, Франція, Німеччина і Данія – ключові союзники США в коаліції проти "Ісламської держави" - розкритикували рішення Трампа, вказавши на небезпеку реорганізації терористичних осередків у Сирії. Голова МЗС Данії Андерс Самуельсен закликав ЄС скоординувати дії, щоб переконати Вашингтон.
Президент Росії Володимир Путін назвав рішення Трампа про виведення військ з Сирії "правильним", а Туреччина перекинула додаткові війська на сирійський кордон.
Озброєна опозиційна коаліція "Сили демократичної Сирії" розцінила дії США як "удар у спину". Американський військовий контингент дейтсвовал в тісному контакті з СДС, які воюють проти ІДІЛ і режиму Башара Асада.