Сполучені Штати ввели санкції проти чотирьох компаній, пов'язаних з іранським військовим підрозділом "Сили "Кудс" або авіакомпанією Mahan Air, внесеної раніше в санкційний список. Про це йдеться в офіційній заяві Міністерства фінансів США, опублікованій в четвер. Крім того, в список були додані два літаки Boeing 747, що належать Qeshm Fars Air.
Санкції ввели проти іранської авіакомпанії Qeshm Fars Air і вірменської Flight Travel. У чорний список були також додані формування "Фатиміюн" і "Зайнабіюн" в Сирії, що фінансуються "Корпусом вартових іранської революції".
"Казначейство вводить санкції проти двох іранських бойовиків у Сирії за надання матеріальної підтримки "Силам "Кудс". Також вживає заходів проти Qeshm Fars Air, цивільної авіакомпанії, пов'язаної з Mahan Air, яка постачає зброю до Сирії", - йдеться в повідомленні.
Після внесення в санкционній список, компанії позбавляються доступу до американської фінансової системи. Громадянам США заборонено укладати з ними угоди, а їх власність або активи на території США заморожуються.
Адміністрація президента США Дональда Трампа з 5 листопада відновила всі санкції проти Ірану, які раніше були зняті в рамках "ядерної угоди" 2015 року; обмежувальні заходи торкнуться експорту нафти, судноплавства, банківської і всіх інших галузей, що стосуються економіки. Міністр фінансів США Стів Мнучін заявив про те, що кінцевою метою санкцій є стримування агресивної поведінки режиму в Тегерані. Держсекретар США Майк Помпео повідомив про те, що Китай, Індія, Греція, Італія, Тайвань, Японія, Туреччина і Південна Корея зможуть півроку купувати нафту в Ірану в обхід санкцій США. Помпео нагадав, що США не дозволять Європі вести бізнес "на два фронти".
Відносини США та Ірану загострилися на тлі взаємних погроз, одностороннього виходу Трампа з Ядерної угоди через звинувачення в тому, що Тегеран таємно продовжує розробляти ядерну зброю, спроб глави Білого дому замінити іранську нафту для своїх союзників. Компанії-гіганти почали йти з Ірану одразу після того, як Трамп пригрозив, що можна вести бізнес або з Тегераном, або з Вашингтоном.