США розмістять в Австралії розвідку та літаки для протидії Китаю

Поділитися
Військовий пакт готує західні сили до війни в Тихому океані.

Сполучені Штати мають намір надіслати більше особового складу та військових літаків до Австралії, а також залучити співробітників до розвідувальних органів Канберри. До цього безпрецедентного кроку в мирний час вдалися, щоб протистояти потенційній загрозі з боку Китаю, пише The Times.

Досягнуті у неділю домовленості також включають розширення десантних військ, кількості морських розвідувальних літаків і прискорення виробництва ракет в Австралії для постачання в Америку.

Крім того, віддалені північні бази військово-повітряних сил будуть розширені для розміщення американських літаків, а США матимуть військові склади в Австралії.

Військові експерти припустили, що ці кроки спрямовані не на захист Австралії, а на перетворення країни на базу для наступальних операцій США в Азії та Тихому океані, де, на думку багатьох фахівців, конфлікт найближчим часом є неминучим.

Розташован в Австралії бази менш вразливі до китайської зброї далекої дії, ніж тихоокеанські військові бази США, зокрема на Гуамі та в Японії.

Минулого тижня державний секретар США Ентоні Блінкен назвав поведінку Пекіна в Тихому океані, особливо його мілітаризацію Південно-Китайського моря, «проблемною». 

Ентоні Албанезе, прем’єр-міністр Австралії, заявив у червні, що необхідно вживати кроків для того, щоб запобігти найгіршому сценарію.

Блінкен і Ллойд Остін, міністр оборони США, взяли участь у оборонних переговорах у Брісбені з Річардом Марлзом, віце-прем'єр-міністром і міністром оборони Австралії, і Пенні Вонг, міністром закордонних справ. 

Їхнє спільне комюніке було спрямовано проти Китаю. У ньому йдеться, що «надмірні морські претензії» Пекіна підживлюють регіональну напруженість. Документ також закликає Китай припинити погрози застосувати силу проти Тайваню та конструктивно співпрацювати зі США.

Згідно з угодою, до 2024 року Австралія та Америка створять об’єднаний розвідувальний центр на базі Австралійської оборонної розвідувальної організації. Співробітники Розвідувального управління оборонного відомства США разом із австралійськими колегами будуть розміщені в Канберрі для здійснення аналізу, зосередженого на питаннях, що становлять спільне стратегічне занепокоєння в Індостані.

Ймовірно, вони будуть відстежувати спроби Китаю укласти пакти безпеки з країнами Тихого океану та Південно-Східної Азії, а також мілітаризацію Південно-Китайського моря. 

І Австралія, і США були стурбовані торік підписанням прем’єр-міністром Соломонових Островів з Пекіном угоди про безпеку. Потенційна військова присутність  Китаю в радіусі двох тисяч кілометрів від австралійського материка викликала занепокоєння посадовців обох країн.

Згідно з австралійсько-американською угодою, наступного року Австралію частіше відвідуватимуть атомні підводні човни Великої Британії та США. Крім того, йдеться про виконання досягнутих у березні угодою в рамках альянсу Aukus між США, Великою Британією та Австралією домовленостей щодо отримання Австралією флоту атомних підводних човнів британського виробництва починаючи кінця 2030-х років.

Сторони на недільному саміті також домовились, що офіційні особи Австралії та США проведуть спільні дослідження найвіддаленіших північних авіабаз Австралії — Шергер на півострові Кейп-Йорк у Квінсленді та авіабази Кертін на півночі Західної Австралії — щоб вирішити, як їх можна розширити та зміцнити для протистояння нападам.

Обидві є так званими «голими» базами: лише зі злітно-посадковою смугою та мінімальними зручностями, однак після модернізації на них можливе зберігання палива, розширення майданчиків для паркування для розміщення більшої кількості військових літаків США та обладнання бункерів для зберігання боєприпасів.

Роботи на базах, які фінансуватимуть спільно США та Австралія, відбудуться після великої модернізації більших баз Королівських ВПС Австралії на Північній території — Дарвін і Тіндал.

Базу RAAF Tindal розширюють, щоб вона могла прийняти шість американських бомбардувальників B-52. Наступного року модернізована база дозволить США використовувати важкі бомбардувальники, які можуть нести ядерну або високоточну звичайну зброю, для виконання оперативних місій з території Австралії, в тому числі під час війни.

На думку аналітиків з питань оборони, значною мотивацією для базування Сполученими Штатами  важких бомбардувальників у далекій Австралії є зростаюча загроза, яку становлять балістичні та крилаті ракети Китаю для існуючих баз США, таких як Гуам, Японія та Філіппіни.

У неділю Марлз не говорив про модернізацію більшої кількості північних баз Австралії для забезпечення більшої кількості американських B-52. 

«У ширшому розумінні вся увага приділяється північним базам, щоб забезпечити наявність найбільшого набору можливостей», — сказав він.

Згідно з недільними угодами, США розширять свою військово-промислову базу, допомагаючи Австралії протягом двох років виробляти керовані ракети для обох країн.

Американські оборонні підрядники Raytheon і Lockheed Martin заснували австралійське підприємство зі створення такої зброї минулого року після спричиненого російським вторгненням в Україну зменшення кількості боєприпасів в західних країнах.

За словами Остіна, перехід до виробництва ракет в Австралії зміцнить промислову оборонну базу та технологічну перевагу обох союзників. 

«Ми намагаємося пришвидшити пріоритетний доступ Австралії до боєприпасів за допомогою спрощеного процесу придбання», – сказав він.

Водночас, на думку деяких аналітиків, рішення дозволити США розмістити в Австралії більше бойових сил і платформ ризикує втягнути Австралію у американо-китайську війну та потенційно може зробити Австралію мішенню.

У опублікованому цього місяця дослідженні Сем Роггевен, керівник програми міжнародної безпеки Інституту Лоуї в Сіднеї, заявив, що Австралія ухвалила рішення розмістити військові сили США та військову стратегію для боротьби з Китаєм на своїх берегах.

Раніше у міністерстві оборони Китаю заявили, що співпраця між Австралією, США і Великою Британією у сфері атомних підводних човнів може спровокувати гонку озброєнь.

США, Велика Британія і Австралія створили союз у сфері безпеки - AUKUS. Рішення трьох країн є системним і викликано в тому числі прагненням протистояти зростанню політичного, економічного і військового впливу КНР. Про створення тристороннього оборонного союзу розмірковує Віктор Константинов у статті «Три лицарі проти китайського дракона».

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі