США розглядають варіант відправки військ до Венесуели - Болтон

Поділитися
США розглядають варіант відправки військ до Венесуели - Болтон Майже відразу ж Болтон запевнив, що метою США є "мирна передача влади" © Wikimedia commons
Радник Трампа заявив, що цей варіант вирішення венесуельського кризи не є обов'язковим, однак розглядається поряд з іншими.

США або союзні країни не вважають введення військових контингентів до Венесуели обов'язковим та неминучим фактом, однак Вашингтон продовжує розглядати такий варіант врегулювання ситуації поряд з іншими, заявив радник президента США з питань національної безпеки Джон Болтон в одному з інтерв'ю, повідомило у п'ятницю американське видання The Hill.

"Коли консервативний телеведучий Х'ю Хьюітт запитав Болтона, чи наблизилися США, Бразилія, Колумбія або Об'єднані сили до рішення про військове втручання в американську країну, розколоту соціальними та політичними заворушеннями, Болтон відповів - ні", - зазначає видання.

Однак відразу ж Болтон заявив, що Білий дім розглядає всі варіанти вирішення проблеми Мадуро, у тому числі і збройний.

"Президент сказав, що всі варіанти залишаються на столі. Але наша мета - це мирна передача влади", - додав радник.

Як повідомлялося, 23 січня у Венесуелі з новою силою спалахнули масові акції протесту проти режиму Ніколаса Мадуро, інавгурація якого відбулася два тижні тому. На багатотісячному мітингу в Каракасі голова Національної Асамблеї Хуан Гуайдо склав присягу тимчасового президента Венесуели. США визнали його легітимним главою держави. Слідом за Вашингтоном це зробили Євросоюз, Ізраїль, Організація американських держав, уряди Канади, Бразилії, Коста-Ріки, Аргентини, Парагваю, Перу, Колумбії, Еквадору, Чилі, Гватемали і Гондурасу. Україна також заявила про підтримку венесуельської опозиції.

Європарламент на засіданні 31 січня визнав лідера опозиції Венесуели Хуана Гуайдо тимчасовим президентом країни.

У підтримку Мадуро висловилися Росія, Китай, Італія, Болівія, Мексика, Куба і Туреччина. При цьому 1 лютого Італія заблокувала рішення Європарламенту щодо визнання Гуайдо президентом. Побічно Італію підтримали Кіпр, Греція, Австрія та Словаччина.

20 травня 2018 року у Венесуелі відбулися дострокові вибори президента країни, левова частка опозиції бойкотувала їх. ЦВК оголосила про впевнену перемогу чинного президента Ніколаса Мадуро, якому вдалося отримати 68% голосів на тлі вкрай низької явки.

Виборам передували масові протести, учасники яких звинувачували президента країни в ігноруванні законів, взятті під варту політичних опонентів і в економічних проблемах країни, де рівень інфляціі сягнув рекордного рівня.

Визнавати результати організованих Мадуро "виборів" відмовилися США, ЄС і частина держав Латинської Америки. США і ЄС ввели проти режиму Мадуро жорсткі санкції.

Детальніше читайте у статті Олексія Коваля "Гнів Венесуели" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі