Вашингтон розчарований результатами голосування на референдумі в Нідерландах щодо ратифікації угоди про асоціацію Україна-ЄС.
Про це офіційний представник Державного департаменту США Марк Тонер заявив на брифінгу в четвер, 7 квітня.
"Ми засмучені результатом голосування, але поважаємо погляди голландців, а також - політичні процеси в їхній країні", – зазначив речник Держдепу.
Тонер підкреслив, що прийняття будь-яких рішень у зв'язку з результатами референдуму є виключним правом уряду Нідерландів, і США з повагою до цього ставляться.
У той же час, в Вашингтоні вважає, що угода про асоціацію найкращим чином відповідає інтересам України, Євросоюзу і США, резюмував представник Держдепартаменту.
Раніше кацлер ФРН Ангела Меркель заявила, відмова жителів Нідерландів підтримати на референдумі ратифікацію Угоди про асоціацію ЄС з Україною не стане непереборною проблемою для інститутів Євросоюзу.
Міністр закордонних справ Павло Клімкін запевнив, що референдум в Нідерландах не вплине на практичне застосування асоціації Україна-ЄС. Він додав, що зараз влада Нідерландів і політики будуть радитися, як далі діяти. Також президент Петро Порошенко теж заявив, що підсумки референдуму в Нідерландах не є перешкодою на шляху України в Європу. При цьому він нагалав, що голосування в королівстві має "виключно консультативний характер".
Водночас прем'єр-міністр Нідерландів заявив про неможливість продовжувати ратифікаціюасоціації. Останні дані екзит-полів свідчать, що "проти" асоціації з Україною проголосували 61%, "за" лише 38,1%. При цьому найбільшу інтригу має питання явки - чи буде вона достатньою для необхідних 30%. За останніми даними, явка склала 32,2%.