У навчаннях візьмуть участь також Канада, Норвегія і Великобританія. "Там є зміни навколишнього середовища, ми повинні знати, що там відбувається і як там працювати", - сказав капітан Девід Кірк, який очолює підводне підрозділ ВМС США.
У вівторок, 1 березня, верховний головнокомандувач Об'єднаними збройними силами НАТО в Європі Філіп Бридлав заявив, що Росія займається мілітаризацією Арктичного регіону. Він був здивований розміром деяких військових навчань Росії в Арктиці. "Вони, звичайно, збільшили свої можливості та потенціал там", - сказав Бридлав.
У свою чергу, капітан Девід Кірк підкреслив, що навчання США в Арктиці до Москви діяльності не мають ніякого відношення.
Росія продовжує нарощувати військову присутність в Арктиці і одночасно намагається переконати інший світ, що не прагне зробити Північний полюс новою зоною політичного і військового протистояння. Як пише Олексій Коваль у статті DT.UA ситуація навколо Арктики з кожним місяцем стає все гарячіше. Ще у 2001 р. Росія зробила першу спробу довести своє право на шельф за межами 200-мильної зони, але тоді Комісія ООН з меж континентального шельфу вважає непереконливими доводи росіян.
Нещодавно Росія з помпою оголосила, що її вченим в результаті декількох експедицій (остання завершилася у жовтні 2014-го) вдалося отримати нові дані про те, що підводні хребти Ломоносова і Менделєєва є продовженням російської континентальної окраїни (знаходиться між ними улоговину Підводників Росія також приписала собі). Крім того, згідно з повідомленням Міністерства природних ресурсів РФ, у заявку для ООН включений частково хребет Гаккеля. Таким чином, Росія висуває претензії на Північний полюс. Детальніше про це читайте у статті "Арктичний виклик Росії".