Росія повторно подасть в ООН заявку на розширення шельфу в Арктиці

Поділитися
Росія повторно подасть в ООН заявку на розширення шельфу в Арктиці Деякі експерти ООН вже налаштовані скептично з приводу заявки РФ
У РФ "найбільша по площі" заявка.

У вівторок, 9 лютого, Росія представить в ООН переглянуту заявку на розширення меж континентального шельфу в Північному Льодовитому океані. Міністр природних ресурсів і екології РФ Сергій Донський вважає, що Москва має всі шанси домогтися позитивного результату. Однак він закликав не чекати швидкого прийняття рішення на увазі того, що РФ претендує на величезну ділянку морського дна загальною площею більше 1 млн кв. км.

"Заявка у нас найбільша по площі. Матеріалів дуже багато", - сказав Донський в інтерв'ю НТВ.

За його словами, "деякі експерти в комісії ООН вже скептично дивляться" на надані їм матеріали.

РФ подала заявку в Комісію ООН з меж континентального шельфу 3 серпня 2015 року. Росія має намір приєднати хребет Ломоносова й інші ділянки морського дна, в тому числі улоговини Підводників, підняття Менделєєва, південній частині хребта Гаккеля і зони Північного полюса. За найнижчими оцінками, в даній місцевості міститися запаси вуглеводнів на 5 млрд тонн умовного палива.

РФ вже намагалася довести своє право на анклав в Північному Льодовитому океані в 2001 році, але російська заявка, яка також стосувалася ділянки в Охотському морі, була відхилена комісією ООН.

Однак у березні 2014 року комісія задовольнила домагання Росії, що стосуються ділянки континентального шельфу в Охотському морі площею близько 50 тисяч кв. км.

Читайте також: Росія розгорнула в Арктиці ЗРС С-400 – ЗМІ

Росія продовжує нарощувати військову присутність в Арктиці і одночасно намагається переконати інший світ, що не прагне зробити Північний полюс новою зоною політичного і військового протистояння. Як пише Олексій Коваль у статті DT.UA ситуація навколо Арктики з кожним місяцем стає все гарячіше. Ще у 2001 р. Росія зробила першу спробу довести своє право на шельф за межами 200-мильної зони, але тоді Комісія ООН з меж континентального шельфу вважає непереконливими доводи росіян.

Нещодавно Росія з помпою оголосила, що її вченим в результаті декількох експедицій (остання завершилася у жовтні 2014-го) вдалося отримати нові дані про те, що підводні хребти Ломоносова і Менделєєва є продовженням російської континентальної окраїни (знаходиться між ними улоговину Підводників Росія також приписала собі). Крім того, згідно з повідомленням Міністерства природних ресурсів РФ, у заявку для ООН включений частково хребет Гаккеля. Таким чином, Росія висуває претензії на Північний полюс. Детальніше про це читайте у статті "Арктичний виклик Росії".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі