США просять країни Європи заморозити рахунки "Вимпелкому" і МТС через звинуваченя в корупції – WSJ

Поділитися
США просять країни Європи заморозити рахунки "Вимпелкому" і МТС через звинуваченя в корупції – WSJ США звинувачують "Вимпелком", МТС і TeliaSonera в корупційній діяльності в Узбекистані
США розслідують справу про корупцію в Узбекистані, яка пов'язана з дочкою президента країни Іслама Карімова Гульнарою.

США звернулися до влади країн Європи із запитами про арешт мільярда доларів на рахунках російських телекомунікаційних компаній "Вимпелком" (VimpelCom Ltd.), МТС та шведської TeliaSonera у справі про корупцію в Узбекистані, передає "Дощ" з посиланням на Wall Street Journal.

США розслідують справу про корупцію в Узбекистані, яка пов'язана з дочкою президента країни Іслама Карімова Гульнарою. Як вважає слідство, названі вище телекомунікаційні компанії перевели кілька сотень мільйонів доларів на рахунки підконтрольних Карімової компаній в якості хабарів за отримання частот і в рамках інших угод.

Повідомляється, що Сполучені Штати попросили заморозити рахунки такі держави: Ірландія, Бельгія, Люксембург, Швеція і Швейцарія.

Однак WSJ зазначає, що поки нікому по цій справі не пред'явлені офіційні звинувачення. Розслідування ведеться і в Євросоюзі.

На початку серпня з'явилася інформація, що Росія може втратити близько 5 млрд дол (4,5 млрд євро)від арешту її майна по справі ЮКОСа. Повідомляється, що Росія вже готується до масових арештів своїх активів за кордоном. "Проблеми у нас дійсно великі", - сказав один з чиновників в уряді РФ. За його словами, у Москві чекають численні і затяжні судові процеси.

Раніше повідомлялося, що рішення арбітражу в Гаазі російська сторона вважає "неправосудним" і "політично заангажованим актом", який винесений з "явним порушенням застосовних правових норм" і "несумісний з ідеями верховенства права, незалежного, неупередженого та професійного міжнародного правосуддя".

Росія відмовилася виконувати рішення Європейського суду з прав людини щодо виплати 1,8 мільярдів доларів інвесторам нафтової компанії ЮКОС. "Ми не впевнені, що Росія взагалі зможе виконати цей вирок. Крім того, ми звернули увагу на те, що в статуті ЄСПЛ не передбачено примусової процедури виконання його вироків", - сказав міністр юстиції РФ Олександр Коновалов.

Детальніше про судових дебатах акціонерів ЮКОС і уряду Росії читайте у статті Джо Тірадо, Ден Мигер, Шрі Маджийсия "Юкос: продовження саги" на сторінках тижневика "Дзеркало Тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі