США продовжуватимуть зміцнювати «неофіційні зв’язки» з Тайванем — віцепрезидент Камала Харріс

Поділитися
США продовжуватимуть зміцнювати «неофіційні зв’язки» з Тайванем — віцепрезидент Камала Харріс © Flickr/White House
Харріс розкритикувала Пекін за тиск на своїх сусідів.

Віцепрезидент США Камала Харріс заявила, що Сполучені Штати продовжуватимуть зміцнювати «неофіційні зв’язки» з Тайванем і підтримуватимуть самооборону острова, звинувативши Пекін у спробі підірвати статус-кво в Тайванській протоці, повідомляє South China Morning Post.

Перебуваючи з візитом у Японії, Харріс сказала, що Пекін підірвав міжнародний порядок, заснований на правилах, і «використав свою військову та економічну міць, для тиску та залякування своїх сусідів».

«Ми очікуємо продовження агресивної поведінки з боку Пекіна, оскільки він намагається в односторонньому порядку підірвати статус-кво. Ми продовжуватимемо протистояти будь-якій односторонній зміні статус-кво. І ми продовжуватимемо підтримувати самооборону Тайваню відповідно до нашої давньої політики», - заявила вона.

«Тайвань — це динамічна демократія, яка робить внесок у глобальне благо — від технологій до охорони здоров’я і не тільки. Сполучені Штати продовжуватимуть поглиблювати наші неофіційні зв’язки», - додала Харріс.

Вона підкреслила, що стабільність і мир у Тайванській протоці є «суттєвою рисою» «вільного та відкритого Індо-Тихоокеанського регіону», і зазначила, що США продовжуватимуть діяти в регіоні «без остраху».

Минулого тижня президент США Джо Байден заявив, що країна захищатиме Тайвань, якщо на нього нападе Китай, оскільки напруженість загострилася після візиту на острів спікера Палати представників США Ненсі Пелосі.

Пекін розглядає острів як частину своєї території і ніколи не виключав можливості застосування сили для отримання контролю над ним. Міністр закордонних справ Китаю Ван І підтвердив рішучість Пекіна на Генасамблеї ООН минулого тижня, заявивши, що лише об’єднання Пекіна з островом принесе мир у Тайванській протоці, попередивши США про конфлікт, якщо вони продовжуватимуть втручатися.

Більшість країн, включаючи США, не визнають Тайвань незалежною державою. Вашингтон, однак, виступає проти будь-яких спроб захопити острів силою.

На початку цього місяця Державний департамент США схвалив продаж зброї Тайваню на 1,1 мільярда доларів, що викликало невдоволення з боку Китаю, який відправив до протоки п’ять військових кораблів і чотири літаки, включаючи два винищувачі J-10.

Цього тижня Харріс була у Японії на похороні колишнього прем’єр-міністра країни Сіндзо Абе, а також зустрілася з наступником Абе Фуміо Кісідою. Харріс розкритикувала «безвідповідальні провокації» Пекіна в Тайванській протоці.

Вона також зустрілася з прем’єр-міністром Австралії Ентоні Албаніз. Австралія пообіцяла більше співпрацювати з США, щоб прискорити процес придбання атомних підводних човнів згідно з пактом AUKUS.

Харріс також прибуде у Південну Корею, де вона, як очікується, стане першою високопоставленою особою в адміністрації Байдена, яка відвідає демілітаризовану зону.

У відповідь на коментарі Харріс речник міністерства закордонних справ Китаю Ван Веньбінь закликав США «чітко підтвердити політику одного Китаю», додавши, що реакція Пекіна на візит Пелосі була «розумною та законною».

Перед своїм візитом на військово-морську базу США в Японії Харріс провела переговори з японськими компаніями, включаючи Tokyo Electron, Nikon і Fujitsu, і закликала американські та японські фірми «диверсифікувати» свої ланцюги поставок.

Нещодавно Китай став ціллю низки обмежень США щодо напівпровідникової промисловості. Новий закон США про мікросхеми та науку забороняє американським компаніям будувати в Китаї заводи з виробництва мікросхем. Провідним компаніям, таким як Nvidia, вже заборонили продавати чіпи до Китаю.

Раніше повідомлялося, що США розглядають варіанти запровадження санкцій проти Китаю, щоб стримати Пекін від вторгнення на Тайвань, а ЄС перебуває під дипломатичним тиском з боку острова. Тайвань закликає ЄС попередити Пекін про наслідки у разі застосування сили. 

Візит спікера Палати представників США Ненсі Пелосі на Тайвань, який за гостротою розвитку подій мав би вказати переможців та переможених, залишив ці місця вакантними. Чому? Читайте в статті Наталії Бутирської «Візит Ненсі Пелосі на Тайвань: чи буде велика війна».

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі