Міністерство національної оборони Тайваню повідомило, що після кількох інцидентів із безпілотними літальними апаратами (БПЛА), які, ймовірно, прилетіли з Китаю, збройні сили острова розмістили засоби захисту від безпілотників на прибережних островах Цзіньмень і Мацу. Про це повідомляє Taiwan News.
Повідомляється, що безпілотники протягом кількох днів були помічені над контрольованими Тайванем островами поблизу узбережжя китайської провінції Фуцзянь, причому один із них був збитий над морем в окрузі Цзіньмень у четвер, 1 вересня.
Поява БПЛА розглядається як ще одна ознака провокаційної поведінки Китаю, на додаток до нещодавніх широкомасштабних військових маневрів і майже щоденних вторгнень китайських військових літаків у зону ідентифікації ППО Тайваню.
У п’ятницю солдати Тайваню, дислоковані в окрузі Цзіньмень, за 10 кілометрів від узбережжя Китаю, кілька разів випустили ракети, щоб відігнати китайські безпілотні літальні апарати.
Військове керівництво острова заявило, що виступає за гнучку відповідь на вторгнення безпілотників Китаю, додавши, що вони озброїли солдатів на островах засобами для боротьби з дронами. Протидронні гармати блокують частоту, яка використовується наземною станцією для зв’язку з безпілотником, у результаті чого БПЛА виходить з-під контролю та падає.
Раніше Тайвань заявив, що 14 винищувачів Китаю пролетіли через серединну лінію Тайванської протоки.
Ця лінія зазвичай служить неофіційним територіальним бар’єром.
Також повідомлялося, що Тайвань здійснив попереджувальний постріл по китайському безпілотнику, який облетів острів, невдовзі після того, як президентка Цай Ін Вень заявила, що віддала наказ військовим Тайваню «вжити рішучих контрзаходів проти китайських провокацій».
Візит спікера Палати представників США Ненсі Пелосі на Тайвань, який за гостротою розвитку подій мав би вказати переможців та переможених, залишив ці місця вакантними. Чому? Читайте в статті Наталії Бутирської «Візит Ненсі Пелосі на Тайвань: чи буде велика війна».