Адміністрація президента США Дональда Трампа пригрозила уряду Німеччини, що обмежить обмін розвідданими, якщо китайська телекомунікаційна компанія Huawei Technologies буде впроваджувати у ФРН системи мобільного зв'язку п'ятого покоління. Про це повідомляє газета The Wall Street Journal.
У листі до міністра економіки країни посол США в Німеччині Річард Гренелл підкреслив, що участь Huawei або інших китайських постачальників обладнання в реалізації проекту 5G означатиме, що "США не зможуть підтримувати рівень співпраці з Німеччиною у сфері розвідки".
США вже обмежили обмін даними з Австрією через проросійську позицію урядової партії. Уряд Німеччини наразі обмірковує можливість виключення Huawei з тендеру на створення мереж 5G.
Канцлер Ангела Меркель сказала, що Німеччині потрібні гарантії того, що Huawei не розкриватиме дані китайському уряду до того, як постачальник телекомунікаційного обладнання зможе брати участь у створенні німецької мережі 5G.
Роботи над 5G є для Huawei складною темою - раніше вона була витіснена з американського ринку, а пізніше уряди Австралії і Нової Зеландії заборонили їй будувати мережі 5G.
Раніше повідомлялося, що Huawei подала у федеральний суд в Техасі позов до уряду США через закон, що забороняє американській владі і їх підрядникам купувати продукцію Huawei з міркувань безпеки. У компанії вважають, що обмеження незаконні, оскільки Конгрес США не зміг навести жодних доказів на користь цього рішення.
У грудні 2018-го в Канаді за запитом США затримали дочку засновника Huawei Мен Ваньчжоу за звинуваченням в порушенні санкцій проти Ірану. Після цього у Китаї затримали двох громадян Канади, яких на початку березня 2019 року звинуватили в шпигунстві.
Мен Ваньчжоу подала до суду на уряд Канади. Адвокати Мен стверджують, що поліцейські проводили обшуки і допитували фіндиректорку Huawei з серйозними порушеннями Канадської хартії прав і свобод.