Китайська телекомунікаційна компанія Huawei подала до федерального суду в Техасі позов до уряду США через закон, що забороняє американській владі та її підрядникам купувати продукцію Huawei з міркувань безпеки. Про це йдеться в офіційній заяві компанії, опублікованій на сайті в четвер.
У компанії вважають, що обмеження незаконні, оскільки Конгрес США не зміг навести жодних доказів на користь цього рішення.
"Конгрес США не приводив жодних доказів на підтримку своїх обмежень на продукти Huawei. Ця заборона не тільки є незаконною, але також обмежує участь Huawei в чесній конкуренції, що в остаточному підсумку завдає шкоди споживачам США", - сказав представник Huawei Го Пін.
Китайська компанія зазначила, що заборона влади США не дозволить компанії надати американцям просунуті технології 5G. Huawei просить скасувати заборону.
"Ми з нетерпінням чекаємо на рішення суду і сподіваємося, що воно піде на користь і Huawei, і американському народу", - сказано в повідомленні.
США вважають, що Huawei може передавати інформацію владі Китаю. Засновник і президент Huawei Жень Чженфей говорив, що компанія ніколи цього не зробить, щоб не ризикувати своїми клієнтами.
Раніше Австралія і Нова Зеландія заборонили мобільним операторам використовувати апаратуру Huawei для мобільних мереж 5G. Велика Британія, Німеччина і низка інших країн обговорюють посилення заходів щодо виробника.
У грудні 2018-го в Канаді за запитом США затримали дочку засновника Huawei Мен Ваньчжоу за звинуваченням в порушенні санкцій проти Ірану. Після цього у Китаї затримали двох громадян Канади, яких на початку березня 2019 року звинуватили в шпигунстві.
Мен Ваньчжоу подала до суду на уряд Канади. Адвокати Мен стверджують, що поліцейські проводили обшуки і допитували фіндиректорку Huawei з серйозними порушеннями Канадської хартії прав і свобод.