Фінансовий директор китайської телекомунікаційної компанії Huawei Мен Ваньчжоу подала до суду на уряд Канади. Причиною позову є її арешт у грудні канадськими правоохоронцями за запитом США. Про це повідомляє агентство Reuters. Цивільний позов був поданий в канадський суд 1 березня, однак про це стало відомо сьогодні.
Адвокати Мен стверджують, що поліцейські проводили обшуки і допитували фіндиректора Huawei з серйозними порушеннями Канадської хартії прав і свобод.
За словами представника Мен Ваньчжоу, співробітники прикордонної служби "під виглядом рутинної прикордонної перевірки" незаконно затримали, обшукали і допитали їх клієнта, щоб отримати від неї показання до арешту і законного виконання її прав.
Фіндиректорка Huawei постане перед судом у Ванкувері в середу о 18:00 за Гринвічем. На слуханні буде розглядатися питання про її видачу США. Канадський уряд схвалив екстрадицію Мен в п'ятницю. Китай, чиї відносини з Канадою сильно погіршилися через цю справу, засудив це рішення і повторив попередні вимоги про звільнення Мен. Справу проти Ваньчжоу китайські дипломати назвали "політичним переслідуванням китайського високотехнологічного підприємства". Ваньчжоу своєї провини не визнає.
Мен Ваньчжоу була затримана у Ванкувері в грудні минулого року і відтоді знаходиться під домашнім арештом. В кінці січня Міністерство юстиції США звинуватило Мен і Huawei у змові з метою порушення санкцій США щодо Ірану.
14 січня суд у китайському Даляні в північно-східній провінції Ляонін засудив до смертної кари громадянина Канади Роберта Ллойда Шелленберга у справі про контрабанду наркотиків. Цей крок розцінюється в якості відповіді на арешт фіндиректора Huawei.