США пояснили причини перенесення зустрічі Помпео з "правою рукою" лідера КНДР

Поділитися
США пояснили причини перенесення зустрічі Помпео з Хейлі припустила, що причиною перенесення зустрічі стала неготовність Пхеньяна © Huffington Post
За словами постпреда США в ООН, зустріч була відкладена з ініціативи північнокорейської сторони.

Зустріч американського державного секретаря Майка Помпео і делегації Північної Кореї була перенесена на невизначений термін з ініціативи Пхеньяну, заявила постійний представник США в ООН Ніккі Гейлі, передає Reuters.

Гейлі зазначила, що практично напередодні зустрічі північнокорейська сторона повідомила Вашингтон про своє бажання перенести зустріч з "якоїсь причини" і Вашингтон пішов назустріч Пхеньяну.

"Державний секретар Помпео був готовий її провести. Ми як і раніше відкриті до переговорів, і я не думаю, що у даному випадку була якась серйозна проблема", – сказала Гейлі.

Постпред США зазначила, що, ймовірно, перенесення переговорів було пов'язано з неготовністю Північної Кореї.

Нагадаємо, 7 листопада речник Державного департаменту США Хізер Нойерт повідомила про те, що зустріч держсекретаря Майка Помпео з "правою рукою" лідера Північної Кореї Кім Ен Чхолем, запланована на цьому тижні в Нью-Йорку, відбудеться пізніше.

Помпео під час зустрічі з Кім Ен Чхолем звинуватив Північну Корею у тому, що та у порушення Сінгапурських домовленостей використовує секретний об'єкт зі збагачення урану. Перед цим у Північній Кореї назвали переговори з американською делегацією на чолі з Помпео"сумними" і звинуватили Вашингтон у спробі тиску на КНДР.

Телеканал CNN з посиланням на інформовані джерела заявив про те, що США неодноразово висували пропозиції Північній Кореї з денуклеаризації, однак всі вони були відхилені. CNN вважає, що дипломатія адміністрації президента Дональда Трампа відносно КНДР "зайшла до глухого кута".

Нагадаємо, що 12 червня в Сінгапурі відбулася історична зустріч президента США Дональда Трампа та лідера Північної Кореї Кім Чен Ина, за підсумками якої сторони підписали спільну декларацію про перезавантаження двосторонніх відносин і денуклеаризацію Корейського півострова. Крім того, США беруть на себе зобов'язання забезпечити безпеку КНДР. Тим не менш, санкції проти Кореї поки залишаються чинними.

Детальніше про саміт США та КНДР читайте в матеріалі Віктора Константинова "Сінгапурський саміт: історична віха чи тимчасовий перепочинок?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі