У Північній Кореї назвали переговори з американською делегацією на чолі з держсекретарем Майком Помпео "сумними" і звинуватили Вашингтон у спробі тиску на КНДР. Про це повідомляє агентство Associated Press з посиланням на заяву неназваного представника МЗС КНДР. У Пхеньяні заявили, що США "зрадили дух" саміту між президентом Дональдом Трампом і лідером КНДР Кім Чен Ином.
Наголошується, що мова йде про вимогу проведення повної, такої, що піддається перевірці та незворотної денуклеаризації Північної Кореї. У заяві МЗС говориться, що результати переговорів були "дуже важливими", але вони призвели до "небезпечної фази, яка може похитнути нашу тверду раніше готовність до денуклеаризації".
У свою чергу, Помпео перед від'їздом з Пхеньяну повідомив журналістам про те, що його розмови з керівництвом КНДР були "продуктивними", вони проводились "сумлінно" і що в деяких областях було досягнуто "великого прогресу". Але він підкреслив, що "попереду ще велика робота" в інших сферах, більша частина буде здійснюватися робочими групами, створеними обома сторонами для вирішення конкретних питань.
Помпео також сказав, що команда Пентагону зустрінеться з північнокорейськими офіційними особами 12 липня на кордоні між Північною та Південною Кореєю, щоб обговорити питання про репатріацію останків американських військових.
Нагадаємо, що 12 червня в Сінгапурі відбулася історична зустріч президента США Дональда Трампа та лідера Північної Кореї Кім Чен Ина, за підсумками якої сторони підписали спільну декларацію про перезавантаження двосторонніх відносин і денуклеаризацію Корейського півострова. Крім того, США беруть на себе зобов'язання забезпечити безпеку КНДР. Тим не менш, санкції проти Кореї поки залишаються чинними.
Детальніше про саміт США та КНДР читайте в матеріалі Віктора Константинова "Сінгапурський саміт: історична віха чи тимчасовий перепочинок?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".