США повинні проявити солідарність з тими, хто бореться за демократію в Білорусі — The Washington Post

Поділитися
США повинні проявити солідарність з тими, хто бореться за демократію в Білорусі — The Washington Post © Радыё Свабода
США повинні показати, що знову підтримують демократію.

Вже протягом тривалого часу громадяни Білорусі показують власну рішучість, спрямовану на знищення авторитаризму в країні. Тисячі протестувальників затримали правоохоронні органи, силовики застосовують спецзасоби проти протестувальників, багатьох побили, звільнили з робочих місць, відрахували з університетів, але навіть це не спиняє білорусів і вони продовжують виступати проти нахабної поведінки авторитарного лідера Олександра Лукашенко, який несправедливим шляхом вкрав перемогу на виборах у лідерки опозиції Світлани Тихановської, пише The Washington Post.

Попри тиск з боку силовиків та самого Лукашенка, протестувальники продовжують виходити на вулиці та відстоювати власні демократичні права. Це демонструє міцність та рішучість білоруського народу.

 «Білоруси сьогодні зіштовхнулися з жорстокою силою. Сотні були затримані. Деякі матері вже не зустрінуть своїх дітей, а чоловіки - своїх дружин. Режим намагається налякати нас. Але ми вже не боїмося. Час авторитаризму закінчився», - сказала Тихановська.

Протести в Білорусі зазвичай стають більш масштабними по неділях, і протягом останніх тижнів щонеділі правоохоронці заарештовували багато людей. Загалом опозиція заявляє, що з початку протестів у різних містах було затримано 30 тисяч людей.

Арешти поширюються і на журналістів. За даними Асоціації білоруських журналістів, станом на 18 листопада було ув'язнено 26 репортерів. Серед них - редакторка Радіо Свобода Юлія Коцька, яку 15 листопада звинуватили в участі в несанкціонованому мітингу. Вона відхилила звинувачення, заявивши, що висвітлювала подію як журналіст. Лукашенко «не надто підтримує» вільну пресу чи свободу слова.

Громадяни Білорусі знову проявили свій гнів 20 листопада, коли тисячі людей прийшли віддати останню шану 31-річному протестувальнику Роману Бондаренку, який загинув після того, як його, побили силовики.

Новообраний американський лідер Джо Байден повинен запросити Тихановську на інавгурацію та зустрітися з нею в Білому домі, аби показати світові, що Сполучені Штати знову підтримують демократію, резюмує видання.

Поділитися
Дивіться спецтему: Протести у Білорусі
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі