Америці не слід обмежуватися оборонними системами озброєння у військових поставках Україні, а відправляти Києву будь-яку зброю, яка знадобиться, заявив лідер республіканців у Cенаті США Мітч Макконнелл.
"Під час "холодної війни" ось що ми робили: обидві сторони успішно намагалися озброювати тих, хто був нам симпатичний", - цитує Макконнелла Bloomberg. "І нехай навіть Україна не частина НАТО, всі наші союзники щодо НАТО - у повній прострації (через дії Росії)".
Він вважає, що США потрібно забезпечувати Україну "будь-якою зброєю, яка, як вона думає, їй знадобиться", не обмежувати себе поставками переважно оборонних систем озброєння, як було в минулому.
Зазначимо, що Україна зацікавлена у вертольотах Мі-17, боєприпасах, які спочатку планувалося відправити афганській армії, розповіло джерело Foreign Policy.
Тим часом, зазначає видання, адміністрація президента Джо Байдена розглядає низку кроків щодо посилення збройних сил України з урахуванням можливого російського вторгнення, включаючи постачання коштів, що не входять до списку Резнікова. Але, як пише журнал, радник Байдена з національної безпеки Джейк Салліван та його команда прагнуть змістити фокус уваги на зростаючу загрозу з боку Китаю, а також не хочуть викликати роздратування та провокувати Москву "брязканням зброї".
Як повідомляє видання The Washington Post, президент РФ Владімір Путін планує наступ на Україну на кількох фронтах вже на початку наступного року за участі до 175 тисяч військовослужбовців. Ця інформація підтверджується документом розвідки США.
Тим часом американський президент Джо Байден заявляє, що готує комплексні ініціативи, щоб завадити російському вторгненню в Україну. Він додав, що не приймає жодних «червоних ліній» Москви, оскільки зростають побоювання, що конфлікт, який поки що тліє, може перерости у війну. Білоруський диктатор Алєксандр Лукашенко раніше натякнув, що у разі нападу РФ на Україну підтримає Путіна.
У сучасних обставинах відбувається випробування стратегічного партнерства України та США на міцність: реальною загрозою чергової російської навали, коли цілком очевидно, що Путін та російська дипломатія виробили імунітет до заяв про «рішучу підтримку» та «серйозну стурбованість». Докладніше – у статті Олега Шамшура «Ворог біля воріт: хто і як може зупинити Путіна» у ZN.UA.