США передасть Україні кораблі і протикорабельні ракети - експерт

Поділитися
США передасть Україні кораблі і протикорабельні ракети - експерт Україні варто зміцнити військово-морську і берегову оборону © @Facebook/Генеральний штаб Збройних сил України
Зараз Україні варто зосередитися на модернізації і поліпшенні своєї військово-морської та берегової оборони - особливо в Азовському морі.

США готові надати Україні чимало зброї та обладнання, але для неї перспективним і першочерговим повинно бути те, що допоможе зміцненню військово-морської та берегової оборони - у зв'язку з напруженою ситуацією на Чорному та Азовському морях, заявив провідний експерт Американської ради з міжнародної політики Стівен Бланк, пише Радіо Свобода.

Бланк заявив, що поки залишається відкритим питання, яке саме озброєння та обладнання поставить США Україні на затверджену на військову допомогу суму у 250 мільйонів доларів.

"Вікно можливостей" (для надання летальної зброї - ред.) відкрите. І зараз, наскільки я знаю, у першу чергу мова йде про постачання озброєння для Військово-морських сил. Адже існує реальна загроза у Азовському морі, а також у Чорному морі", - зазначив експерт.

Бланк зазначив, що Росія, не досягнувши успіху у бойових діях, обрала інший шлях - зараз вона намагається завдати удару по економічному добробуту України. Можливо, РФ піде на відверті провокації, погрожуючи блокадою Одеси, висадкою десанту на узбережжі Азовського моря - у загальному, роблячи все, щоб спровокувати українську армію і перекласти на неї відповідальність за створення напруги.

"Тому, наскільки мені відомо, Сполучені Штати, безсумнівно, нададуть Україні патрульні катери, які будуть використані, щоб захистити українську берегову лінію. А ще зараз обговорюється питання про постачання протикорабельних ракет, які можна використовувати для того, щоб відбити можливу російську морську атаку в українських територіальних водах або біля них", - заявив він.

Ті 250 мільйонів доларів, які конгресмени заклали у військовому бюджеті США для допомоги Україні - насправді не така вже й велика сума, зазначив Бланк; Україні доцільніше витратити її на те, щоб купити патрульні судна, в яких країна відчуває брак - як раз на Азовському морі.

"А ще вони будуть витрачені на посилення оборонних можливостей країни в цілому. Як саме - вирішувати уряди України і США. Але в цілому Україна терміново повинна зробити свою систему морської оборони та оборони країни в цілому набагато серйознішою, ніж зараз ", - підкреслив експерт.

Нагадаємо, Палата представників Конгресу США у четвер, 24 травня, схвалила виділення у 2019 році $ 250 млн на надання військової допомоги Україні, включаючи постачання "оборонних озброєнь", відповідну статтю включили до прийнятого законопроекту про фінансування та політику американського Міністерства оборони на наступний рік. Законопроект схвалили в Сенаті, його підписав президент США Дональд Трамп.

На думку спеціального представника Державного департаменту США Курта Волкера, після анексії Криму Росією ситуація в Азовському морі виглядає "надзвичайно небезпечною". Проте повномасштабний наступ РФ не прогнозується.

А секретар Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) Олександр Турчинов вважає, що Росія готується розпочати військово-економічну блокаду Азовського моря й розглядає Азово-Чорноморський регіон як важливий плацдарм для своєї подальшої експансії.

Детальніше про обмеження Росією прав України щодо використання Азовського моря читайте в матеріалі Валентини Самар "Окупація Азова" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі