США не визнали розриву дипвідносин з Венесуелою

Поділитися
США не визнали розриву дипвідносин з Венесуелою Помпео відмовив Ніколасу Мадуро у легітимності і нагадав, що США визнали президентом Гуаїдо © Gage Skidmore / Wikipedia.org
Держсекретар США заявив, що Мадуро не має права розривати дипломатичні відносини, так як Вашингтон не визнає його президентом.

США не визнають розриву дипломатичних відносин з Венесуелою, оголошеного президентом Венесуели Ніколасом Мадуро, і збираються і далі підтримувати їх через опозиційного спікера венесуельського парламенту Хуана Гуаїдо, який оголосив себе президентом, йдеться у заяві державного секретаря США Майка Помпео, яку поширив Державний департамент США, передає "Корреспондент".

"Сполучені Штати підтримують дипломатичні відносини з Венесуелою, і будуть здійснювати відносини з Венесуелою через уряд тимчасового президента Хуана Гуаїдо, який запросив нас залишатися у Венесуелі", – йдеться у заяві.

Голова американської дипломатії також заявив, що Вашингтон не вважає значущою заяву чинного президента Венесуели Ніколаса Мадуро щодо розриву дипломатичних відносин з США.

"США не визнають режим Мадуро у якості уряду Венесуели. Відповідно Сполучені Штати не вважають, що у колишнього президента Ніколаса Мадуро є законне право розривати дипломатичні відносини", – сказав він.

При цьому Помпео пригрозив готовністю Вашингтона "притягнути до відповідальності всіх, хто буде загрожувати безпеці нашої дипмісії та її співробітників".

Нагадаємо, голова парламенту Венесуели, який знаходиться в опозиції до режиму чинного президента Венесуели Ніколаса Мадуро, Хуан Гуаїдо, оголосив себе тимчасовим президентом Венесуели і закликав народ згуртуватися проти Мадуро.

Гуаїдо вже підтримали США та Організація американських держав. Мадуро, зі свого боку, наказав вислати дипломатів США, розірвав дипломатичні відносини з Вашингтоном, і закликав збройні сили країни коритися законному уряду.

Як повідомлялося, 23 січня у Венесуелі з новою силою спалахнули масові акції протесту проти режиму Ніколаса Мадуро, інавгурація якого відбулася два тижні тому. Церемонію проігнорували західні лідери та частина політичного істеблішменту Венесуели.

Визнавати Мадуро легітимним президентом Венсуели відмовилися США, ЄС і більшість держав Латинської Америки. США і ЄС ввели проти режиму Мадуро жорсткі санкції.

20 травня 2018 року у Венесуелі відбулися дострокові вибори президента країни, левова частка опозиції бойкотувала їх. ЦВК оголосила про впевнену перемогу чинного президента Ніколаса Мадуро, якому вдалося отримати 68% голосів на тлі вкрай низької явки.

Виборам передували масові протести, учасники яких звинувачували президента країни в ігноруванні законів, взятті під варту політичних опонентів і в економічних проблемах країни, де рівень інфляціі сягнув рекордного рівня.

Детальніше про кризу у Венесуелі читайте у статті Віктора Каспрука "Узяти на буксир" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі