США будуть зберігати санкції проти КНДР у повному обсязі до тих пір, поки Пхеньян гарантовано не ліквідує свою ядерну програму, заявив державний секретар США Майк Помпео в телеінтерв'ю, стенограму якого Держдепартамент оприлюднив у четвер, повідомляє Укрінформ.
"Економічні санкції (проти КНДР) не будуть скасовані, поки ми не проконтролюємо, що вони ліквідували свою ядерну програму", - підкреслив Помпео.
Державний секретар зазначив, що незважаючи на те, що останнім часом у переговорах між США і КНДР досягнуто "справжній прогрес", дипломатам все ще залишається "дуже багато роботи". Втім, за словами Помпео, "ніхто і не думав, що все буде легко, просто і без особливих труднощів, і ніхто не вважав, що процес буде швидким".
В якості прикладів прогресу Помпео нагадав, що КНДР більше не проводить ядерних випробувань, закрила полігони і передала США останки загиблих у війні 1950-1953 років американських солдатів, що було обумовлено на саміті в Сінгапурі в червні цього року.
Помпео також зазначив, що під час останньої зустрічі з Кімом, північнокорейський лідер запевнив його у намірах реалізувати денуклеаризацію. Крім того, за словами держсекретаря США, був досягнутий невеликий прогрес щодо того, які кроки будуть наступними.
Раніше держсекретар США Майк Помпео під час зустрічі з заступником голови ЦК Трудової партії Кореї Кім Ен Чхолем звинуватив Північну Корею у тому, що та у порушення Сінгапурських домовленостей використовує секретний об'єкт зі збагачення урану. Перед цим у Північній Кореї назвали переговори з американською делегацією на чолі з Помпео"сумними" і звинуватили Вашингтон у спробі тиску на КНДР.
Телеканал CNN з посиланням на інформовані джерела заявив про те, що США неодноразово висували пропозиції Північній Кореї з денуклеаризації, однак всі вони були відхилені. CNN вважає, що дипломатія адміністрації президента Дональда Трампа відносно КНДР "зайшла до глухого кута".
Нагадаємо, що 12 червня в Сінгапурі відбулася історична зустріч президента США Дональда Трампа та лідера Північної Кореї Кім Чен Ина, за підсумками якої сторони підписали спільну декларацію про перезавантаження двосторонніх відносин і денуклеаризацію Корейського півострова. Крім того, США беруть на себе зобов'язання забезпечити безпеку КНДР. Тим не менш, санкції проти Кореї поки залишаються чинними.
Детальніше про саміт США та КНДР читайте в матеріалі Віктора Константинова "Сінгапурський саміт: історична віха чи тимчасовий перепочинок?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".